3. ОБЗОР: Турция приземи Хърватия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Турция приземи Хърватия (ВИДЕО)

"Шахматистите" с отменена дузпа в самия край

Турция с новия си селекционер Винченцо Монтела победи с минималното 1:0 бронзовия медалист от Световното първенство Хърватия.

С победата Турция излиза начело в групата с 13 точки. Три пункта зад южните ни съседи е Хърватия, но и с мач пасив.

Малко след изминаването на половин час игра Турция поведе с 1:0. Баръш Йълмаз избяга от опеката на Йошко Гвардиол, догонвайки пас от своята половина. Турчинът бе улеснен и от непремерено излизане на Ливакович, когото прехвърли с елегантен удар извън наказателното поле.

Най-сериозният шанс за бронзовия медалист от Мондиал 2022 бе в 65-ата минута, когато Ковачич стреля от 17-18 метра, но Бардакджъ изби на около метър пред голлинията. Минути по-късно и пред Петкович се откри добра възможност, но таранът на Динамо Загреб не успя да изравни заради намеса на Озкачар.

Десетина минути преди края на редовното време, Турция едва се спаси от гол. Майер се измъкна от отбраната на гостите, преодоля Чакър и стреля, но Кадиоглу изби на самата голлинията, на която се получи истински карамбол. Впоследствие бе маркирана и засада.

В последните минути Бельо имаше две добри възможности да изравни. Първо младокът от няколко метра намери тялото на Чакър, а впоследствие негов диагонален удар бе спасен от турския вратар.

В самия край Антъни Тейлър отсъди дузпа за Хърватия, която впоследствие отмени. Английският съдия видя удар на топката в ръката на турски футболист, но бе привикан на ВАР, където коригира решението си.

Ливърпул намери заместник на Салах

Мохамед Салах има договор с Ливърпул до лятото на 2025 г., който явно няма да бъде продължен

Треньорът на Борусия Д се обвини за загубата от Реал

Треньорът на Борусия Д Нури Шахин се обвини след загубата от Реал Мадрид с 2:5 в Шампионската лига

Мота пое отговорността за слабото представяне на Ювентус

Треньорът на Ювентус Тиаго Мота пое отговорността за слабото представяне на тима му в Шампионската лига

Анчелоти предрече Златна топка за Винисиус

Италианският треньор на Реал Мадрид Карло Анчелоти остана спокоен въпреки впечатляващия обрат на тима му срещу Борусия Дортмунд след почивката

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Шампионската лига

Шави вариант за Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Барселона Шави Ернандес е един от вариантите за заместник на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж