3. ОБЗОР: Шампионът мачка в Англия, Тотнъм с едно на мъка в дербито (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Шампионът мачка в Англия, Тотнъм с едно на мъка в дербито (РЕПОРТАЖИ)

Кардиф с дебютна победа, вижте всички резултати, голмайстори и класирането във Висшата лига

Английският първенец Манчестър Сити записа нова впечатляваща победа, след като разгроми с 5:0 гостуващия Бърнли в мач от деветия кръг на Висшата лига.

Той започна с дербито между Челси и Манчестър Юнайтед, приключило с много нерви и късна драма за 2:2 в Лондон, но за разлика от двата си конкурента „гражданите“ имаха изключително спокоен мач на „Етихад“.

Тон на головото шоу даде обичайният заподозрян Серхио Агуеро, който откри резултата в 17-ата минута след пас на Давид Силва.

Последният бе асистент и за второто попадение на своите, което падна в 54-ата минута и бе дело на Бернардо Силва.

Само две по-късно Фернандиньо оформи класиката, а в 83-ата асистира на Рияд Марез за 4:0.

В последната минута на редовното време Лерой Сане бе точен за 5:0, а през втората част на терена след травма се завърна Кевин де Бройне.

Тежка контузия обаче получи Глен Мъри, откаран в болница, при изненадващия успех на Брайтън с 1:0 при визитата на Нюкасъл.

Междувременно Тотнъм спечели със същия резултат лондонското дерби с Уест Хем, макар да трябва да благодари затова не толкова на голмайстора Ерик Ламела (44‘), колкото на своя капитан Юго Лорис.

Най-резултатната среща от кръга до момента пък бе между Кардиф и Фулъм. Тя приключи при резултат 4:2 в полза на „орлите“ и им донесе първа победа през сезона.