3. ОБЗОР: Селтик и Мидтиланд с равенство и два червени картона в Глазгоу (ВИДЕО)

ОБЗОР: Селтик и Мидтиланд с равенство и два червени картона в Глазгоу (ВИДЕО)

Милен Гамаков титуляр срещу Ференцварош, вижте как започна вторият кръг от квалификациите за Шампионска лига

С шест мача започна вторият кръг от квалификациите за Шампионската лига.

Шотландският гранд Селтик и датският Мидтиланд фиксираха единственото равенство във вторник вечер, след като направиха 1:1 в Глазгоу.

Любопитното е, че преди почивката домакините се разписаха и останаха с 10 души на терена, а след паузата същото сториха гостите.

19-годишният израелец Лиел Абада ознаменува с гол в 39-ата минута дебюта си за Селтик, но 5 по-късно сънародникът му Нир Битон бе изгонен заради втори жълт картон.

Той получи първия 6 минути преди това, докато след паузата Андерс Дрейер бе предупреден официално два пъти в рамките на 11 минути и в 56-ата остави Мидтиланд също с 10 души на терена.

Въпреки това обаче датският шампион стигна до ремито с попадение на бразилеца Евандер в 66-ата минута и така остави развръзката за реванша след седмица.

Най-изразителни победи днес пък постигнаха отборите на Динамо (Загреб) и Ференцварош.

Унгарският хегемон, които има 33 титли на страната, победи у дома литовския Жалгирис с 2:0.

Титуляр за гостите бе българинът Милен Гамаков. 27-годишният футболист получи жълт картон малко преди почивката и в 59-ата минута бе заменен, а попаденията за Ференцварош реализираха Токмак Нгуен (39) и Мирто Узуни (25) като последният дори пропусна дузпа в добавеното време.

Междувременно Динамо (Загреб) също спечели с 2:0 вкъщи, надделявайки над кипърския Омония с голове на Ловро Маджер (65) и Кристиян Якич (81).

Българският шампион Лудогорец започва в сряда вечер участието си във втория кръг на пресявките за Шампионска лига с гостуване на словенския Мура, което Novsport.com по традиция ще проследи на живо.

Ето и резултатите от срещите, играни във вторник вечер, от II квалификационен кръг на Шампионска лига:

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)