3. ОБЗОР: Сасуоло разби Киево, Аталанта на точка от Милан след разгром (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Сасуоло разби Киево, Аталанта на точка от Милан след разгром (РЕПОРТАЖИ)

„Летящите магаренца“ потеглиха към Серия Б, вижте всички резултати и класирането след XXX кръг на Серия А

Сасуоло доближи още повече Киево до изпадане в Серия Б, след като го победи с 4:0 в мач от XXX кръг на италианския футболен елит.

С осем оставащи срещи  "летящите магаренца" са на 17 точки от спасителния бряг и вече са със само теоретични шансове за оцеляване.

Те записаха 11-и пореден мач без успех и останаха без такъв в Серия А през календарната година, като за седми път не се разписаха.

Точни за дебютния успех на Сасуоло от осем опита насам бяха Доминико Берарди (57‘), Мануел Локатели (47‘) и новопривлеченият турски защитник Мерих Демирал.

Навършилият преди месец 21 години футболист се разписа два пъти преди почивката, след като в цялата си професионална кариера до момента имаше един-единствен гол.

Звездата на гостите Емануеле Джакерини пък пропусна да отбележи почетно попадение от дузпа минута преди края на мача.

В последната среща от XXX кръг Аталанта също победи у дома Болоня с категоричен резултат – 4:1.

Така гостите останаха в зоната на изпадащите с 27 точки, на една от Емполи, който е над чертата.

Аталанта пък събра 51 и запазва петото си място в класирането, а освен това скъси изоставането си от четвъртата позиця, даваща право на участие в Шампионската лига.

Тя понастоящем е заемана от Милан, който фиксира домакинско реми 1:1 срещу Удинезе в първия мач от междинния кръг.