3. ОБЗОР: Рома разпиля Болоня за едно полувреме, Наполи с обрат срещу Сампдория (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук как завършиха трите обедни мача в Серия А днес

Отборът на Рома разби с категоричното 5:1 Болоня при гостуването си на "Ренато Дал Ара" в мача от 11-ия кръг на Серия А. "Вълците" се реваншираха на феновете си след загубата с 1:3 от ЦСКА в Лига Европа през седмицата и показаха истинското си лице.

Още в 5-та Андреа Поли закопа отбора си с нелеп автогол. Само пет минути по-късно Един Джеко се възползва от подаване на Пелегрини, за да удвои, а преди да са изминали и 15 минути Рома вече водеше с класическа преднина след попадение на Пелегрини.

Надеждата за Болоня се върна в 24-та минута след нов автогол, но този път във вратата на римския тим, като Брайън Кристанте беше гршеникът за тима на Паоло Фонсека. В 35-та обаче Верету отново върна аванса от три гола за гостите, а минута преди почивката Мхитарян оформи и крайното 5:1.

След почивката болонезци отбелязаха нов гол, но ВАР го отмени правилно заради засада. Така Рома събра 21 точки на петото място, а Болоня е 12-ти със същия актив и като точки.

По същото време друг от топ отборите в Италия Наполи направи пълен обрат срещу Сампдория и взе много ценни три точки в борбата за топ 4. В 20-та минута Якуб Янкто изведе генуезци напред в резултата и те успяха да запазят аванса си до почивката.

Тогава Гатузо пусна в игра Петаня и Лозано, които се оказаха ключови за крайния успех. Първо в 53-та мексиканецът засече с глава центриране на Мертенс и изравни, а 15 минути по-късно отново Лозано показа отлична техника отдясно и центрира към Петаня, който насочи отлично с глава за 2:1.

Наполи стигна до трети пореден успех и събра 23 точки в подножието на върха зад Интер и Милан, който обаче е с мач по-малко. Самп остана 13-ти.