ОБЗОР: Реал, Байерн, Интер и Сосиедад са осминафиналисти в ШЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от сряда вечер

Рекордьорът по отличия Реал (Мадрид), германският Байерн (Мюнхен), италианският Интер и друг испански тим – Реал Сосиедад, се класираха за осминафиналите на Шампионска лига още след 4-ия кръг на груповата фаза.

„Белия балет“ спечели с класическото 3:0 домакинството си на португалския Брага и с пълен актив от 12 точки си гарантира квота за директните елиминации, след като ден по-рано същото сториха защитаващият трофея си Манчестър Сити и германският РБ Лайпциг.

По време на загрявката на „Сантяго Бернабеу“ взетият под наем за заместник на Тибо Курта от Челси вратар Кепа Арисабалага се контузи, така че под рамката застана третият страж Андрий Лунин.

Украинецът се превърна в герой за Реал още в 6-ата минута спаси дузпа, изпълнена от Алваро Джало. Това нямаше как да не повлияе на гостите и домакините овладяха инициативата. Първо обаче претенциите им за дузпа не бяха уважени, а после и техен гол бе отменен заради нарушение в атака.

Реал откри резултата в 27-ата минута, когато Ферлан Менди изведе Родриго, а той върна към връхлитащия Браим Диас, който с мощен шут вкара за 1:0. Секунди преди почивката Реал пак поиска дузпа, ала такава не бе отсъдена.

Домакините започнаха силно второто полувреме и първо Начо накара вратарят на гостите да показва класа, а после и Диас не можа да удвои. Това все пак стори Винисиус в 57-ата минута, разписвайки се след асистенция на Лукас Васкес – 2:0.

Интригата приключи окончателно само 4 минути по-късно, когато подписалият наскоро нов договор Родриго прехвърли стража, за да оформи класическото 3:0. До края повече попадения не паднаха и така Реал записа 4-та победа от 4 мача, за да се класира на осминафиналите.

Същото стори и германският хегемон Байерн (Мюнхен), победил  с 2:1 гостуващия турски Галатасарай. Лятната придобивка Хари Кейн отново бе герой за баварците, тъй като вкара и двата гола в заключителните минути. Той откри след асистенция на капитана Кимих в 80-ата, а в 86-ата сложи точка на спора преди Седрик Бакамбу да оформи крайното 2:1 в добавеното време. Така Байерн вече е сигурен участник в директните елиминации също с пълен актив от 12 точки.

Точно по 10 пък бяха достатъчни на Реал Сосиедад и Интер за класиране напред. „Нерадзурите“ спечелиха с минималното 1:0 визитата си на РБ Залцбург. Единственото попадение от дузпа в 86-ата минута вкара резервата Лаутаро Мартинес.