3. ОБЗОР: Нотингам смълча „Анфийлд“, Сити обърна Брентфорд

ОБЗОР: Нотингам смълча „Анфийлд“, Сити обърна Брентфорд

Ливърпул с шокираща дебютна загуба, Холанд с 2 гола за домакински обрат

Ливърпул инкасира дебютен гол и неочаквана първа загуба под ръководството на новия си треньор Арне Слот.

Нотингам Форест победи като гост с минималното 1:0 мърсисайдци в мач от IV кръг на английската Висша лига и спечели на „Анфийлд“ за първи път от 1969 година насам.

Резервата Калъм Хъдсън-Одой вкара изключително красиво попадение в 72-ата минута и така спря серията от 3 успеха на нула, в която Ливърпул се намираше от началото на сезона.

Така гостите вече имат 8 точки, със само 1 по-малко от своя именит съперник, а еднолично на върха вече е шампионът Манчестър Сити.

„Гражданите“ постигнаха 4-а последователна победа за първенство, след като обърнаха до 2:1 гостуващия Брентфорд.

„Пчеличките“ започнаха много силно на „Етихад“ и откриха резултата още в 22-ата секунда чрез Йоан Уиса, а след това направиха още няколко пропуска.

Впоследствие „гражданите“ се окопитиха и спечелиха с 2 попадения на головата си машина Ерлинг Холанд.

В 19-ата минута норвежецът изравни с остър удар в левия ъгъл на вратата след пас на Кевин Де Бройне. След това Холанд получи топката от вратаря Едерсон, като надбяга защитата, излезе сам срещу вратаря Марк Флекен и технично копна топката покрай него.

След почивката Холанд се размина с хеттрик, а пропуск за "гражданите" направи и Джак Грийлиш. Манчестър Сити остава единственият отбор в Англия с пълен актив от първите четири кръга и е на върха на класирането.

Брайтън бе спрян от Ипсуич, като двата отбора направиха нулево равенство. Голям мач за Ипсуич направи вратарят Мурич, който спаси удари на Джорджино Рутер, Каору Митома.

Кристъл Палас навакса изоставане от два гола срещу Лестър и успя да не загуби мача у дома - 2:2. Джеймс Варди изведе "лисиците" напред в резултата в средата на първата част, а в самото началото на второто полувреме Стефи Мавидиди направи 2:0 за Лестър. Жан-Филип Матета върна бързо едно попадение и отново той от дузпа изравни резултата в добавеното време на мача.

Уест Хем също избегна загубата като гост на Фулъм, като изравни в добавеното време чрез Днани Ингс. Преди това Раул Хименес бе извел Фулъм напред, като домакините бяха по-добрият отбор в голяма част от срещата.