3. ОБЗОР: Майнц раздразни шампиона Байерн и получи шест шамара

ОБЗОР: Майнц раздразни шампиона Байерн и получи шест шамара

Кьолн записа първа победа с гол в последната минута, Херта си вкара два автогола при загуба с 0:3

Байерн Мюнхен разби с 6:1 Майнц в среща от 3-ия кръг в Бундеслигата. Шампионите стартираха трудно и в 6-ата минута бяха шокирани след попадение на холандеца Боериус. Тимът на Нико Ковач обаче успя да обърне нещата в своя полза още преди почивката. В 36-ата Павар изравни след асистенция на Перишич, а Алаба даде аванс на Байерн в 45-ата.

През второто полувреме паднаха още четири гола, отново на сметката на домакините.

В 54-ата Павар и Перишич си размениха ролите, като този път французинът асистира за гол на Перишич.

Кингсли Коман направи преднината на Байерн недостижима в 64-ата, а Левандовски вкара дежурното си попадение в 78-ата.

Крайното 6:1 оформи Алфонсо Дейвис в 80-ата.

По-скромна, а също така и куриозна победа записа Шалке у дома срещу Херта. Домакините спечелиха с 3:0, като първите две попадения бяха автоголове. Старк вкара в собствената си врата в 38-ата, а след почивката (48) същото направи и Рекик. В 85-ата Джонджо Кени "отсрами" домакините и отбеляза за крайното 3:0.

Кьолн записа първа победа и точки за сезона след измъчен успех с 2:1 при гостуването на Фрайбург. "Козлите" си вкараха автогол в 40-ата минута, но стигнаха до пълен обрат след почивката. Модесте изравни в 53-ата, а в добавеното време Скири вкара за успеха с 2:1.

Другите два мача играни от 16:30 часа не излъчиха победител. Волфсбург направи 1:1 с Падерборн, като "вълците" пропуснаха да се изравнят по точки с лидера Лайпциг, докато това бе първа точка за новака Падерборн за сезона.

Байер Леверкузен и Хофенхайм играха 90 минути при нулево равенство и поделиха по точка.

В последния мач от 19:30 Унион Берлин е домакин на Борусия Дортмунд.