3. ОБЗОР: Манчестър Сити отнесе Борнемут, но изгуби Холанд (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити отнесе Борнемут, но изгуби Холанд (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Брайтън се добра до късно равенство на "Гудисън Парк"

Манчестър Сити се наложи безпроблемно с 6:1 над Борнемут в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. В герой за „гражданите“ се превърна Жереми Доку, който участва пряко в почти всички попадения, отчитайки се с гол и четири асистенции.

С този успех момчетата на Пеп Гуардиола се изкачиха на първо място във временното класиране с актив от 27 точки, на една пред Тотнъм, който все още не е изиграл своя мач от кръга. Борнемут пък е 17-и с 6, на една над опасната зона.Половин час игра след началото на мача Родри взаимодейства с Жереми Доку, който нанесе красив удар от границата на наказателното поле и отбеляза първия гол в мача, а с това стартира и неговото шоу.

В 33-ата минута Доку бе с основна заслуга за втория гол на Сити, след като предостави великолепно центриране към Бернардо Силва, а той с удар в долния десн ъгъл покачи на 2:0.

Четири минути по-късно Жереми Доку нанесе удар от около 20 метра, който се отклони в тялото на Нейтън Аке и влетя в мрежата на Андрей Раду за трети път.В 58-ата минута Матео Ковачич нанесе удар, който премина малко над вратата. „Черешките“ отговориха със свиреп шут на Соланке, който разтресе напречната греда.

В 64-ата минута спектакълът на Жереми Доку продължи с още една асистенция, след като белгиецът намери добре Фил Фодън в наказателното поле, а английският национал стреля елегантно по земя – 4:0.

Четвърт час преди края на редовното време Борнемут все пак успя да върне едно попадение, след като Макс Аарънс пусна великолепно извеждащо подаване към Луис Синистера, който излезе на добра позиция и не сгреши – 4:1.

В 83-ата минута се стигна до пети гол за Сити и четвърта асистенция за Доку. Бързоногият белгиец комбинира с Бернардо Силва, който от близка дистанция лесно преодоля Раду за 5:1.

Пет минути след това бе оформено и крайното 6:1, като за първи път Доку нямаше пряко участие в попадението. Влезлият като резерва младок Оскар Боб центрира отдясно, Нейтън Аке се бе включил в атаката и с глава се разписа в мрежата на Борнемут.