3. ОБЗОР: Леверкузен продължава наказателната си акция в Бундеслигата (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Леверкузен продължава наказателната си акция в Бундеслигата (РЕПОРТАЖИ)

Байерн не сгреши срещу Волфсбург, вижте всички резултата от днешните мачове

Байер Леверкузен продължава да гази в Бундеслигата. Този път в жертвата се казваше Кьолн. "Аспирините" се развихриха и спечелиха с 4:0 гостуването си от 12-ия кръг. Това бе трета поредна победа за Байер и тя позволи на тима да удържи върха в класирането. Леверкузен има 28 точки, с една повече от шампиона Байерн, който е втори.

Гостите си свършиха работата с два бързи гола до 10-ата минута. Митчел Вайзер реализира за 1:0 в 8-ата, а две по-късно Муса Диаби удвои.

Домакините не съумяха да отговоряти след почивката Байер нанесе втори двоен удар за кратък период от време. Патрик Шик завърши бърза акция в 55-ата, а в 59-ата с нов гол се отличи 17-годишният талант Флориан Виртц. Шик имаше шанс още веднъж да се разпише, но гредата го лиши от това в 73-ата минута.

За “козлите” това е шеста загуба и идва след сравнително стабилизиране на тима, донесло 7 точки.

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:1 домакинството си на Волфсбург. Баварците имаха само една победа в последните си четири шампионатни мача, но този път не допуснаха изненада. Максимилиан Филип се разписа за гостите след само пет минути игра. Роберт Левандовски обаче обърна резултата с две попадения - едно в добавеното време на първата част и едно в 50-ата минута. Така той вече има №251 гола в елита.