3. ОБЗОР: Леверкузен мачка за 3 от 3 в Германия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Леверкузен мачка за 3 от 3 в Германия (ВИДЕО)

Байер бие с 5:1, Вердер с първи успех след 4:0 - резултати

Байер (Леверкузен) продължи победната си серия от началото на сезона в германската Бундеслига.

Тя вече включва 3 срещи, след като „аспирините“ разбиха с 5:1 Дармщат у дома в среща от III кръг.

Те разгромиха гостуващия новак в елита с 2 гола на новото си попълнение Виктор Бонифейс. Нигериецът се разписа в 21-ата и в 61-ата минута на двубоя.

Другите голове за домакините вкараха Есекиел Паласиос в 48-ата, Йонас Хофман в 68-та и Адам Хложек в 83-ата минута, а за гостите точен беше Оскар Вилхемсон в 25-ата.

Играчите на Шаби Алонсо са с пълен актив от началото на сезона в Бундеслигата и оглавиха класирането с 9 точки. Дармщат все още няма спечелена точка и е на последното място.

Фрайбург, пети от изминалата кампания, допусна тежко поражение с 0:5 от Щутгарт. Крис Фюрих и Серу Гираси бяха точни на два пъти, а Еньо Милот реализира петия гол, за да донесе втората победа на Щутгарт този сезон, след като тимът се спаси от изпадане в плейофите миналия сезон.

Хофенхайм победи с 3:1 у дома срещу Волфсбург, за да сложи край на 100-процентовия рекорд на "вълците", а за Хофенхайм Джон Бруукс реализира изравнителния гол срещу бившия си клуб.

Домакинът Вердер Бремен спечели с 4:0 срещу Майнц, въпреки че продаде Никлас Фюлкруг на Борусия Дортмунд в четвъртък, а Аугсбург и Бохум завършиха 2:2.

За Вердер попаденията вкараха Марвин Дукш от дузпа още в 3-ата минута и Йенс Стаге, Леонардо Битенкурт и Джъстин Нинмах през втората част.

Байерн Мюнхен може да излезе начело в подреждането, ако взема трета поредна победа срещу Борусия Мьонхенгладбах в късния мач в събота.