3. ОБЗОР: Лайпциг матира Шалке 04 и запази второто място (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Лайпциг матира Шалке 04 и запази второто място (РЕЗУЛТАТИ)

"Биковете" продължават да са основния конкурент на Байерн (Мюнхен) за титлата

РБ Лайпциг продължава да е най-сериозният конкурент на Байерн за титлата. Отборът на Юлиан Нагелсман спечели с 3:0 гостуването си на последния в класирането Шалке 04 и скъси разликата с лидера на 7 точки. Мукиеле откри резултата в края на първото полувреме, Марсел Забитцер удвои аванса на гостите в 73-ата минута, а малко преди края Орбан също се разписа.

След като записа единствената си победа в Бундеслигата за този сезон преди около месец, Шалке има една спечелена точка в последните пет кръга и с всяка изминала седмица се доближава до изпадане.

РБ Лайпциг пое контрол върху срещата от началото и в 13-ата минута Ферман отрази удар на Дани Олмо. Домакините предимно се защитаваха, но го правеха успешно до края на първото полувреме. В добавеното време на първата част след ъглов удар Мукиеле бе оставен непокрит и с глава откри резултата.

След почивката гостите имаха по-голямо предимство и атаките им бяха по-опасни. Още в 47-ата минута Сьорлот можеше да удвои аванса, но Ферман успя да спаси. Вторият гол сякаш бе въпрос само на време, но Лайпциг трябваше да чака до 73-ата минута, за да се стигне до него. Анхелиньо получи топката от Олмо в наказателното поле и намери Забитцер, който се разписа за 0:2.

Това попадение до голяма степен реши мача и пречупи Шалке. Три минути преди края гостите стигнаха до нов гол, дело на Орбан.