3. ОБЗОР: Хофенхайм е аут за Купата на Германия (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Хофенхайм е аут за Купата на Германия (РЕПОРТАЖИ)

Ясни са първите осминафиналисти, вижте всички резултати

Вече са ясни първите отбори, които ще участват в осминафиналите на турнира за Купата на Германия.

Вторият кръг на надпреварата започна тази вечер с един от 4-те мача от втория кръг, противопоставящи елитни отбори.

Срещата Аугсбург – РБ Лайпциг бе спечелена с лекота от гостите, които се наложиха с 3:0, а догодина ще играят и в осминафиналите на Шампионска лига, след като отстраниха в групите Манчестър Юнайтед.

Анхелиньо, един от героите срещу „червените дяволи“, отново блесна за отбора, в който играе под наем от Манчестър Сити.

Испанският краен бранител асистира на Вили Орбан за първото попадение в 11-ата минута, а в 82-ата оформи крайния резултат.

Така РБ Лайпциг продължи напред, а същевременно същото стори и Шалке 04.

„Кралскосините“ трябваше да гостуват на аматьорския Улм, но заради пандемията двата клуба се разбраха да играят в Гелзенкирхен, където Суат Сердар откри, а Бенито Раман добави два гола преди Йоханес Рейчерт да оформи крайното 3:1 с добавка след пропусната дузпа.

Изненадата на деня дойде от Югозападна Германия. В град Синшейм елитният Хофенхайм загуби след дузпи от подвизаващия се във Втора Бундеслига отбор на Гройтер Фюрт.

Редовното време и продълженията на драматичния мач приключиха при равенство 2:2, но при ударите от бялата точка гостите бяха по-точни и се наложиха след 7:6.

Те можеха да спечелят срещата още преди продълженията, защото в добавеното време получиха дузпа, но Пол Сегуин пропусна.

За разлика от 94-ата минута обаче халфът се разписа при ролетката накрая, в която несполучиха трима от домакините и Хофе напусна надпреварата.

Междувременно Борусия (Дортмунд) не допусна грешка и си осигури място в следващата фаза след успех с 2:0 над Айнтрахт в Брауншвайг. Капитанът Матс Хумелс вкара за 1:0 още в 12-ата минута, а в 92-ата Джейдън Санчо сложи точка на спора.

Жребият за осминафиналите е на 3-и януари, а по програма мачовете ще се играят месец по-късно.

Ето и всички резултати от мачовете за Купата на Германия, играни във вторник вечер*:

Кьолн – Оснабрюк 1:0

Хофенхайм - Гройтер Фюрт 2:2 (8:9 след дузпи)

Аугсбург - РБ Лайпциг 0:3

Улм - Шалке 1:3

Айнтрахт (Брауншвайг) - Борусия (Дортмунд) 0:2

Елверсберг - Борусия (Мьонхенгладбах) 0:5

Динамо (Дрезден) – Дармщад 0:3

Унион (Берлин) – Падерборн 2:3