3. ОБЗОР: Гладбах изпрати Вердер във Втора Бундеслига, Унион се класира за Европа в 92-ата минута (ВИДЕО)

Байерн завърши сезона по шампионски, българин дебютира за Аугсбург, вижте всички резултати от последния кръг в Германия

Борусия М спечели с 4:2 гостуването си на Вердер от последния кръг в Германия. Ужасният сезон за тима от Бремен завърши с изпадане във Втора Бундеслига, докато Гладбах се размина с класиране за Европа. Тимът беше готов да ликува, но Унион спечели победи с 2:1 РБ Лайпцг у дома и удържа седмото място място, което дава право на участие в турнира Купа на конфедерациите. Победното попадение за берлинчани падна в 92-ата минута.

Вердер беше воден от от легендата в днешния мач на "Везерщадион", но и това не им помогна да оцелеят. "Жребчетата" демонстрираха, че не влизат в схеми и пометоха, поне на хартия, по-амбицирания опонент. До 67-ата минута резултатът вече бе 0:4, като точни бяха Щиндъл, Тюрам, Бенсебаини и Нойхауз. В края Вердер се вдигна на отчаят щурм, но вече бе прекалено късно. Головете на Рашица и Фюлкюрг само оформиха крайния резултат.

Кьолн ще играе бараж за оставане в елита, след като удари с 1:0 у дома изпадналия отдавна Шалке. Така тимът на Фридхелм Функел завърши на 16-о място редовния сезон. Ценното попадение за "козлите" реализира Себастиан Борнау четири минути преди края на срещата.

Байерн завърши сезона по шампионски. Тимът изпрати треньора Ханзи Флик с 4:2 срещу Аугсбург у дома. През следващия сезон тай намя да води тима, а неговото място ще заеме Юлиан Нагелсман. От Мюнхен си тръгват още Давид Алаба, Жером Боатенг и Хавиер Мартинес. Роберт Левандовски пък записа името си в историята, след като вкара 41-ия си шампионатен гол през кампанията. Така той задмина великия Герд Мюлер като играча с най-много попадения в немския елит за един сезон.

Дебют за гостите направи 20-годишният футболист с български корени Лукас Петков, който е роден в Германия и има двойно гражданство. Той играе основно в тима до 23 години.

Още преди последния кръг беше ясно, че в Шампиопска лига, освен Байерн, ще играят РБ Лайпциг, Борусия Д и Волфсбург. За Лига Европа се бяха класирали Айнтрахт и Байерн Л.