3. ОБЗОР: Фрайбург вгорчи завръщането на футбола за Лайпциг (РЕПОРТАЖИ+РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Фрайбург вгорчи завръщането на футбола за Лайпциг (РЕПОРТАЖИ+РЕЗУЛТАТИ)

Херта се разправи без проблеми с Хофенхайм за първа победа от февруари месец насам

РБ Лайпциг допусна равенство 1:1 при домакинството си на Фрайбург в първия си мач след завръщането на Бундеслигата след паузата, заради коронавируса в страната.

"Биковете", които се борят за титлата този сезон допуснаха грешна стъпка и сякаш отстъпиха в надпреварата, където остават само Борусия (Дортмунд) и Байерн.

Срещата на "Ред Бул Арена" започна много активно за домакините, като Лаймер, Нкунку и Полсен отправиха опасни удари по посока на вратата на гостите. При първата си по-опасна атака обаче Фрайбург откри резултата чрез Мануел Гулде.

Шмид и Гюнтер пробваха да удвоят аванса на Фрайбург точно преди почивката, но ударите им бяха неточни. След полувремето имаше само един отбор на терена и това бяха "биковете. Полсен отправяше удар след удар към Шволов, но стражът се справи. Сабицер бе пуснат в игра, което раздвижи още повече атаките на домакините.

Така в 77-та минута Полсен най-накрая намери мрежата на Фрайбург и успя да изравни резултата след като се извиси в наказателното поле и засече много красиво с глава центриране на Кампъл - 1:1.. Шест минути преди края Сабицер беше много близо да направи пълния обрат, но Шволов спаси.

В 93-тата минута гостите ликуваха, след като Кох се разписа отблизо след статично положение. Попадението първоначално бе зачетено, но след намесата на ВАР бе отменено заради тънка засада на Хьолер, който му асистира.

С равенството РБ Лайпциг остана на пет точки от върха, където е Байерн (Мюнхен) преди баварците да изиграят своя мач от кръга. Фрайбург пък пропусна да се доблжии до топ 4 и остана на шесто място с 39 пункта.

По същото време Херта (Берлин) разнищи с 0:3 Хофенхайм, като продължи негативната серия на Хофе без победа. Столичани пък записаха първи успех в Бундеслигата след точно три месеца, като разбира се пандемията и спирането на футбола в страната доведе до такава голяма пауза.

Гостите от Берлин не започнаха много позитивно, като Хофенхайм имаха повече шансове чрез Баумгартнер и Пош. Toчно преди почивката Мителщад отправи много опасен изстрел, който беше спасен и сякаш загатна какво очаква Хофе през втората част.

Тринайсет минути след полувремето Херта поведе, но след автогол на Акпогума. Само две минути по-късно Ибишевич удвои аванса на гостите, а 15 минути преди края на мача Матеус Куна оформи крайното 0:3. Така берлинчани излязоха на 11-то място в Бундеслигата с 31 точки - на една пред градския съперник Унион.