ОБЗОР: Дъжд от голове на старта в Бундеслигата (ВИДЕО)

23 попадения в 5 мача и драматично 4:4 в първите съботни срещи

Германската Бундеслига стартира с изобилие от попадения.

След като вчера шампионът Байерн (Мюнхен) откри подобаващо сезона с 4:0 над Вердер в Бремен , днес нито една от 5-те срещи, играли се от 17:00 часа, не приключи с по-малко от 2 гола като паднаха общо 23 гола.

Най-много, цели 8, имаше в двубоя Аугсбург – Борусия (Мьонхенгладбах). Домакините на 2 пъти изоставаха в резултата, но след края на редовното време имаха аванс от 4:3, който обаче драматично загубиха в самия край и в крайна сметка взеха само точка след 4:4. Швейцарецът Рубен Варгас направи 4:3 за домакините в 76-ата минута, но в седмата минута на продължението Томаш Чванчара реализира дузпа

Най-убедителната победа до момента постигна Щутгарт, който разби у дома Бохум с 5:0, докато Фрайбург и Волфсбург също се поздравиха с успехи, съответно с 2:1 над Хофенхайм и с 2:0 над новака Хайденхайм.

В най-интригуващия сблъсък Байер Леверкузен победи пред собствена публика носителя на Купата и на Суперкупата на Германия РБ Лайпциг с 3:2.

Жереми Фримпонг откри резултата за тима на Шаби Алонсо в 24-ата минута, а Йонатан Тах покачи на 2:0 девет по-късно. Шест минути преди почивката Дани Олмо върна един гол за гостите. В 64-ата минута "аспирините" стигнаха до трето попадение, което беше изключително красиво. Фримпонг подаде на скорост на Флориан Вирц, който с прехвърлящ удар преодоля Янис Бласвич, а и топката се удари в горната греда.

Девет минути по-късно Лоис Опенда, който направи дебют в германското първенство, вкара второто попадение за РБ Лайпциг, а в 74-ата можеше да дори да изравни, но от близка дистанция не успя да овладее бързо топката. Той все пак отправи удар към вратата на Байер, но уцели десния страничен стълб.

До края играчите на двата тима имаха още шансове за гол, а в последните секунди Артур беше близо до това да направи 4:2 за Байер.

Хофенхайм загуби от гостуващия Фрайбург с 1:2. Унгарецът Атила Салай си отбеляза автогол в 39-ата минута, а неговият сънародник Роланд Шалай направи 2:0 за гостите в добавеното време на първото полувреме.

В 51-ата минута Озан Кабак беше точен за Хофенхайм.

Междувременно Волфсбург спечели домакинството си на новака Хайденхайм с 2:0 с две попадения на датчанина Йонас Винд в 6-ата и в 27-ата минута.

Щутгарт пък разгроми Бохум с 5:0. Серу Гираси в 18-ата и Дан-Аксел Загаду в 38-ата минута се разписаха през първото полувреме, а нападателят от ДР Конго Силас беше автор на две попадение между 60-ата и 67-ата минута. Гираси оформи крайното 5:0 в 77-ата минута.