3. ОБЗОР: Брайтън "посрещна" Лутън в елита с четири гола (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

ОБЗОР: Брайтън "посрещна" Лутън в елита с четири гола (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Борнемут изтръгна точката от Уест Хем в последните минути

Брайтън стартира успешно новия сезон. Отборът на Роберто де Дзерби спечели с 4:1 домакинството си на новака Лутън. Соли Марч откри резултата в 36-ата минута, а новото попълнение Жоао Педро се разписа от дузпа в 71-ата минута. Карлтън Морис пък отбеляза първия гол за Лутън във Висшата лига в историята на клуба. Той направи това също от дузпа в 81-ата минута. Друг дебютант за домакините - Симон Адингра, възстанови преднината от два гола шест минути преди края на редовното време. Влезлият като резерва Евън Фъргюсън отбеляза четвърти гол за Брайтън в добавеното време.

“Чайките” показаха, че ще продължат да бъдат фактор, въпреки че се разделиха с основни фигури. Това лято клубът продаде Алексис Мак Алистър и вратаря Роберт Санчес, а Мойсес Кайседо, който се очаква да напусне, не беше в групата. Освен Жоао Педро в титулярния състав бяха и другите две нови попълнения Джеймс Милнър и Махмуд Дахуд.

В същото време Борнемут стигна до равенство 1:1 срещу Уест Хем.  "Чуковете" поведоха с невероятно попадение на Боуен, но в 83-ата минута Доминик Соланке донесе точка за домакините.

Първата голова възможност в мача бе пред вратата на "черешките" - Томаш Соучек нацели гредата на домакините в 17-ата минута.

В 35-ата минута пък Пакета се извиси в наказателното поле на Борнемут и стреля с глава. Топката обаче срещна противников играч. Минута по-късно Саид Бенрама си опита късмета с шут от дистанция, но топката прелетя над напречната греда.

В 51-ата минута Дейвид Брукс стреля мощно, но стражът на Уест Хем се справи и спаси. Малко след това "чуковете" стигнаха до първия гол - брилянтно попадение на Джаръд Боуен. Той си нагласи топката на левия крак и отправи неспасяем удар извън пеналтерията.

Джо Ротуел бе близо до това да изравни в 65-ата минута, но негов изстрел срещна напречната греда.

Все пак домакините стигнаха до равенството след попадение на Доминик Соланке в 83-ата минута. Той бе изведен от Антоан Семеньо, след което нахлу в пеналтерията на лондончани и прати топката в мрежата за 1:1.