3. ОБЗОР: Байерн и Дортмунд с издънки в Германия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байерн и Дортмунд с издънки в Германия (ВИДЕО)

Лидер и преследвач взеха по точка в Бундеслигата

Лидерът Байерн (Мюнхен) и преследвачът Борусия (Дортмунд) направиха грешни стъпки в битката за титлата в Бундеслигата.

Баварците не можаха да победят у дома Хофенхайм и завършиха наравно 1:1, докато „жълто-черните“ направиха драматично 3:3 като гости на Щутгарт, макар домакините да останаха с човек по-малко още преди почивката.

От това се възползва четвъртият в класирането РБ Лайпциг, който постигна домакински успех с 3:2 над Аугсбург и вече е трети с 51 точки.

Водачът Байерн с новия си треньор Томас Тухел има 59 в своя актив, докато Борусия (Дортмунд) е с 56, но и мач по-малко.

Това стана факт, след като баварците завършиха у дома 1:1 с Хофенхайм.

Бенжамен Павар изведе шампионите напред в резултата след 17 минути игра, а в 71-ата Андрей Крамарич изравни.

В 72-ата минута Байерн вкара още един гол, но след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР попадението беше отменено заради засада.

Междувременно Борусия (Дортмунд) стигна до зрелищно равенство 3:3 при визитата си на Щутгарт, който игра с 10 души след 39-ата минута, когато Константинос Мавронапос получи втори жълт и съответно червен картон.

Дортмунд поведе с голове на Себастиен Алер и Дониел Мален, но Щутгарт успя да върне едно попадение чрез Танги Кулибали, а в 84-ата Йоша Ваньоман направи 2:2. В 52-ата минута пък гол на домакините беше отменен поради засада.

Мачът вървеше към края си, когато полузащитникът на Борусия (Дортмунд) Джовани Рейна направи 3:2 в третата минута на добавеното време, но Щутгарт имаше последната дума и с гол на Силас Мвумпа изравни.

Отборът на РБ Лайпциг пък се изкачи на трето място след успех над Аугсбург с 3:2. Арне Майер даде аванс Аугсбург в петата минута, но Кевин Кампл направи 1:1 пет минути по-късно. Тимо Вернер вкара два гола в рамките на три минути между 32-ата и 35-ата, а Рубин Варгас оформи крайния резултат в края на двубоя.

Кьолн и Майнц 05 завършиха 1:1. Людовик Айорк даде аванс на гостите в 17-ата минута, а в 51-ата Деян Любичич изравни.

В късния мач Айнтрахт Франкфурт приема Борусия Мьонхенгладбах.