3. ОБЗОР: Арменци изхвърлиха АЕК от Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Арменци изхвърлиха АЕК от Европа (ВИДЕО)

Ноа и Бран продължиха напред

Арменският Ноа хвърли голямата бомба в Лигата на конференциите, след като отстрани бившия шампион на Гърция АЕК Атина.

„Жълто-черните“ спечелиха с 1:0 реванша на своя „ОПАП Арена“, но това не бе достатъчно, след като отстъпиха в първата среща с 1:3. Така общият резултат от двата мача е 3:2 за Ноа, който се класира за плейофа на турнира.

АЕК отправи 8 точни и още 10 неточни удара, но само един от тях успя да се оплете в мрежата зад вратаря Огнен Чанчаревич, който бе с основна заслуга за успеха на гостите.

Натискът на АЕК даде плод чак в добавеното време, когато Стивън Цубер успя да порази вратата на съперника за 1:0. Домакините обаче нямаха време за нищо повече и трябваше да преглътнат отпадането си от турнира.

Така Ноа вече е в плейофния кръг на надпреварата и мечтае дори за групите на турнира. В последното стъпало по този път арменският тим ще трябва да преодолее и победителя от сблъсъка между Хайдук Сплит и Ружомберок.

Норвежкият Бран също се пребори за място в плейофната фаза на турнира Лига на конференциите.

В реванш от третия предварителен кръг на състезанието Бран победи у дома шотландския Сейнт Мирън с 3:1. Първият мач завърши без победител – 1:1.

Йоаким Солтвед откри резултата още в 6ш-ата минута на реванша, давайки преднина за Бран. Асистенцията бе за най-добрия на терена Феликс Мюре.

В 74-ата минута Алекс Яковити възстанови равенството, връщайки шотландците в битката за продължаване.

Мюре в 85-ата минута вкара за 2:1 за Бран, а три минути по-късно Ауне Хегебьо оформи крайното 3:1 за Бран.

В плейофа за място в групите на Лига на конференциите Бран ще срещне казахстанския Астана.