3. Обичайните заподозрени донесоха 12-а поредна победа на Реал

Обичайните заподозрени донесоха 12-а поредна победа на Реал

2:0 за Кралския клуб над Сантандер след попадения на Роналдо и Игуаин

Реал (Мадрид) не направи грешка при визитата си на „Ел Сардинеро”.

Кралският клуб записа 12-и пореден успех в Примера дивизион след 2:0 над Расинг Сантандер. Попаденията отбелязаха обичайните заподозрени – Кристиано Роналдо и Гонсало Игуаин, които общо имат 42 гола от началото на Ла Лига.

Така Реал се изравни с Барса на върха в Испания. Двата тима имат по 77 точки, а само головата разлика праща „белите” на 1-ата позиция.

Следващата седмица е „Ел Класико” на „Сантяго Бернабеу” и именно този двубой може да реши титлата.

Кралският клуб започна по-силно двубоя. Във 2-ата минута Роналдо центрира от фаул и играчът на домакините Колса с глава за малко не си отбеляза автогол. Малко по-късно Игуаин получи добра топката на границата на наказателното поле, но стреля високо над вратата.

Тимът на Сантандер бе близо до гола в 16-ата минута. Касияс не се намеси добре , топката попадна в един от най-големите световни таланти Каналес, който прехвърли стража на Реал, но топката мина на метър от целта. Както е известно офанзивният халф вече подписа предварителен договор с гранда от Мадрид.

В 23-ата минута резултатът бе открит. Роналдо направи мощен пробив, влезе в наказателното поле, след което направи няколко финта и падна в пеналта след съприкосновение с Моратон. Реферът посочи бялата точка и декорира в жълто бранителя на Сантандер. Кристиано бе безпогрешен от бялата точка – 18-и гол в Ла Лига за португалската суперзвезда и 1:0 за Реал.

Само минута по-късно Каналес сложи топката на главата на Колса, който обаче стреля над вратата.

До края на полувремето обаче двата тима намалиха оборотите и до опасностите пред вратите на Касияс и Колторти не се стигна.

В началните минути на втората част домакините се опитаха да стигнат до равенството. Само Каналес обаче създаваше трудности за защитата на Мануел Пелегрини, което не бе достатъчно.

Гостите от Мадрид също не направиха нищо запомнящо се пред вратата на Колторти. В 67-ата минута наставникът на Расинг Мигел Анхел Португал направи две смени в състава си, като на игралното поле се появиха Серано и Боладо.

В 76-ата минута резервата Гути изведе с 30-метров пас Игуаин зад защитата на домакините, аржентинецът овладя отлично и хладнокръвно отбеляза 24-ия си гол в Примера дивизион – 2:0 за Реал. 4 минути по-късно самият Гути можеше да вкара трети гол за „белия балет”, но топката срещна горната греда след страхотния му шут.

Малко преди края Игуаин центрира прострелно към Роналдо, който от малкото наказателно поле стреля над гредата.

Край на мача – Реал победи като гост Сантандер с 2:0.

Всички очакват „Ел Класико” следващата седмица.

Сантандер – Реал (Мадрид) 0:2

(0:1) Роналдо 23’ (дузпа)
(0:2) Игуаин 76’

Сантандер: Колторти; Пинийос, Торехон, Моратон, Кристиан; Колса, Диоп, Мунитис (67’ Серано), Каналес, Арана (80’ Ласен); Чите (67’ Боладо);

Реал М.: Касияс; Арбелоа, Албиол, Метцелдер, Марсело; Гаго, М. Диара, Гранеро (61’ Гути), Ван дер Ваарт (73’ Раул), Роналдо; Игуаин (90’ Маркос Алонсо);

Жълти картони: Торехон, Моратон, Диоп, Серано (С), Албиол (РМ);
Стадион: „Кампос де Спорт дел Сардинеро”, Сантандер
Съдия: Делгадо Ферейро;
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1