3. Нюрнберг с класика над Айнтрахт

Нюрнберг с класика над Айнтрахт

Отборът на Нюрнберг продължава със страхотните си представяния през този сезон, след като тази вечер се наложи с класическото 3:0 над тима на Айнтрахт Франкфурт

Отборът на Нюрнберг продължава със страхотните си представяния през този сезон, след като тази вечер се наложи с класическото 3:0 над тима на Айнтрахт Франкфурт. Срещата се игра на стадион „Ийзи Кредит” и бе първа от програмата на 23-ия кръг на германската първа Бундеслига. Гостите от Франкфурт пък все още не са отбелязали гол през пролетния дял на шампионата.

Иначе първото полувреме не бе особено атрактивно, въпреки че двата тима предложиха бърза игра, с хубави контраатаки по крилата. Гол до края на първата част обаче не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През вторите 45 минути обаче домакините от Нюрнберг наложиха страхотна преса на своя противник, която даде резултат в 68-ата минута, когато Скибер стреля силно по земя от фаул, Николов се намеси слабо и позволи кълбото да влезе в мрежата му – 0:1.

След това попадение двата отбора си размениха по няколко опасни положения, преди да дойде 87-ата минута, когато Мак удвои преднината на Нюрнберг. Крайното 3:0 пък оформи Коен в даденото от рефера продължение.

След тази победа домакините се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 35 точки. Гостите от Франкфурт пък са 12-и с 27 пункта.