3. Нюрнберг излъга Вердер с 1:0

Нюрнберг излъга Вердер с 1:0

Отборът на Вердер Бремен направи нова грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес падна изненадващо с 0:1 от тима на Нюрнберг

Отборът на Вердер Бремен направи нова грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес падна изненадващо с 0:1 от тима на Нюрнберг. Срещата се игра на "Везерщадион" пред около 40 хиляди зрители и бе от програмата на 23-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на домакините, но те така и не съумяха да намерят път към мрежата на Шафер. Иначе Писаро и Трибул изтърваха по една възможност в началото, а в 14-ата минута стражът на гостите трябваше да се намесва след изстрел на Розенберг.

Гостите от своя страна разчитаха предимно на контраатаки, за да затруднят противниковата отбрана, ала Хегелер и Пекхарт пропуснаха да се разпишат.

До края на първата част гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с много тежък натиска на Вердер и пропуски на Трибул и Марин. В 49-ата минута пък, изстрел на Писаро срещна левия страничен стълб на гостите.

Така дойде 65-ата минута, когато Есвайн изведе Нюрнберг напред в резултата с прецизен изстрел с десния крак.

До края на мача Вердер продължи да натиска, но така и не успя да стигне поне до частичен успех.

След поражението домакините се намират на 6-о място във временното класиране с актив от 36 точки, докато гостите са 10-и с 28 пункта.