3. Новото лице на Юве се сгромоляса още на старта (видео)

Новото лице на Юве се сгромоляса още на старта (видео)

„Старата госпожа” започна новия сезон в Калчото със загуба като гост на Бари

Италианският гранд Ювентус стартира новия сезон в Серия „А” с неочаквана загуба с 0:1 при гостуването си на коравия Бари на стадион „Сан Никола”. Юве, които претърпя пълно преобразяване през лятото, след като назначи нов треньор и привлече почти цял един отбор, отново не успя да убеди с играта си и заслужено загуби на Юг, въпреки че в състава личаха имената на новите Сторари, Мота, Красич и Куалярела.

Началото на срещата бе равностойно а първото по-сериозно положение в мача дойде едва в 22-ата минута, когато Бари можеше да излезе напред в резултата, но Марко Сторари майсторски спаси удара на Гезал.

Юве пък отговори с масивен натиск, който обаче така и не доведе до опасност пред вратата на Жилет. За сметка на това в 43-ата минута Бари заслужено излезе напред в резултата. Резервата Донати, който влезе принудително в игра, вкара страхотен гол с далечен удар с левия крак за 1:0, като при този резултат завърши и първото полувреме на срещата.

След почивката Джиджи Дел Нери направи промени в своя състав, които раздвижиха играта на Юве. Резервата Мартинес бе близо до изравняване в 53-ата минута, но вратарят на Бари спаси далечния му изстрел. Малко след това същото направи и неговият колега Сторари, който пък отрази далечен шут на Алмирон.

Ювентус продължаваше да напада масирано, но въпреки това по-добрите положения бяха за състава на Бари, за който пропуски направиха Салваторе Масиело и плеймейкърът Гезал.

До края на срещата футболистите на „Старата госпожа” направиха всичко възможно, за да изравнят, но Мартинес, Дел Пиеро и Куалярела нямаха шанс пред гола. Алмирон пък на два пъти пропусна да вкара втори гол за Бари, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Така въпреки големите очаквания, Ювентус отново не впечатли с изявите си и стартира новия сезон в Калчото с неочаквана загуба. Бари пък изигра отличен двубой и тръгна с победа над един от претендентите за титлата.

Бари – Ювентус 1:0
1:0 Донати 43’

Бари: Жилет, Белмонте, Н. Масиело, Роси, С. Масиело, Алварес, Гаци (Донати 18’), Гезал, Барето (Кастильо 78’), Кутузов
Старши треньор: Джампиеро Вентура

Ювентус: Сторари, Мота, Бонучи, Киелини, Де Челие, Красич (Мартинес 47’), Мело (Сисоко 64’), Маркизио, Пепе (Ланзафаме 59’), Дел Пиеро, Куалярела
Старши треньор: Луиджи дел Нери

Жълти картони: Белмонте (Бари), Маркизио, Бонучи (Юве)
Съдия: Лука Банти
Стадион: „Сан Никола”

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1