Новият национал на България с тежка загуба от Херта

Лукас Петков с час игра в Берлин

Новият национал на България Лукас Петков записа тежко крушение със своя Гройтер Фюрт с 0:5 от Херта в Берлин в двубой от 4 кръг на Втора Бундеслига. Офанзивният футболист се появи на терена в 34-ата минута, когато вече всичко изглеждаше решено. Домакините започнаха двубоя смело и в 7-ата минута имаха страхотен шанс чрез Фабиан Рийс, чиято удар мина покрай вратата. Харис Табакович се справи по-добре в 23-ата минута и вкара първия гол за Херта през сезона.

Вдъхновени от ранното попадение, берлинчани продължиха натиска над своясъперник. Винклер вкара отблизо за 2:0 в 31-ата минута, а веднага след това на терена се повяи Петков. И той обаче бе безсилен 20 секунди след подновяването на играта, когато Пал Дардай покази на 3:0. Гостите така и не успяха да се противопоставят, допискайки до края на срещата нови две попадения чрез Смаил Превляк и Табакович.

По ирония на съдбата Фюрт стартира кампанията именно с 5:0 над Падерборн, но с поражението сега се смъкна до 11-а позиция. Самият Петков получи дебютна повиквателна за България за предстоящата контрола с Иран, както и за европейската квалификация с Черна гора.