Новият Наполи спря Барса (ВИДЕО)

Осимен запази интригата за реванша

Наполи и Барселона не се победиха в първи осминафинал, завършил 1:1 в Неапол. На стадион "Диего Армандо Марадона" домакините бяха изведени от трети различен треньор през кампанията, след като  Франческо Калцона замени дни по-рано Валтер Мадзари. Новата визия на действащия все още шампион на Италия не бе много по-различна, но партенопейците все пак не се дадоха на каталунците. Роберт Лавендовски откри след час игра, но четвърт час преди края Виктор Осимен остави интригата да се решава в Каталуния.

Двубоят бе предвождан от почит към Диего Марадона, легенда на Наполи и бивш футболист на каталунците. В същото време началните минути бяха лишени от домакински натиск, вместо това каталунците се настаниха трайно в половината на Наполи, опитвайки да си осигурят ранно попадение.

В 14-ата минута Левандовски бе намерен в наказателното поле, но полякът бе затворен умело от Жуан Жезус и ударът му излезе в аут. След средата на полувремето Наполи изравни играта и на свой ред започна да поглежда към вратата на Тер Щеген, но трудно създаваше положения. И въпреки това до края на първата част италианският шампион така и не отправи точен удар.

Второто полувреме започна с положение пред вратата на домакините, но ударът на Илкай Гюндоган бе твърде слаб, за да затрудни Алекс Мерет. Логичното се случи в 60-ата минута, когато испанският колос поведе. Педри намери Левандовски с техничен пас, а полякът бе оставен да овладее и запрати топката в мрежата на Наполи. Минуни по-късно самият халф стреля силно, но Мерет успя да боксира в ъглов удар.

И все пак Наполи успя да се върне в мача, въпреки че видимо изпитваше трудности в офанзивен план. В 75-ата минута Замбо Ангиса намери Осимен, който успя да се справи с Иниго Мартинес, а с последвалия удар вкара за 1:1. Последва импулс в играта на партеонопейците, които си повярваха, че могат да стигнат и до пълен обрат. Удари на Распадори и Симеоне не намериха целта. В сетния миг на двубоя Левандовски свали на Гюндоган, но ударът на халфа мина в опасна близост от целта.

Наполи - Барселона 1:1
0:1Роберт Левандовски (60)
1:1 Виктор Осимен (75)

НАПОЛИ: 1. Алекс Мерет, 5. Жуан Жезус, 9. Виктор Осивен, 15. Амир Рахмани, 17. Матиас ОЛивера, 21. Матео Политано, 22. Джовани Ди Лоренцо, 24. Йенс Кажусте, 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия, 99. Андре-Франк Замбо Ангиса

Резерви: 14. Никита Контини, 95. Пиерлуиджи Голини, 3. Натан, 6. Марио Руи, 8. Хамед Траоре, 18. Джовани Симеоне, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Паскуале Мадзоки, 55. Лео Остигор, 81. Джакомо Распадори

БАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 5. Иниго Мартинес, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 23. Жул Кунде, 27. Ламин Ямал

Резерви: 13. Инаки Пеня, 26. Андер Астралага, 11. Рафиня, 14. Жоао Феликс, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 20. Сержи Роберто, 30. Марк Касадо, 32. Фермин Лопес, 33. Пау Кубарси, 38. Марк Гиу, 39. Ектор Форт