3. Новият „Галактико” се измъчи срещу Ла Коруня на старта на Примера – 3:2

Новият „Галактико” се измъчи срещу Ла Коруня на старта на Примера – 3:2

Отборът на Реал (Мадрид) постигна изключително трудна победа с 3:2 над състава на Депортиво Ла Коруня на старта на новия сезон в Примера Дивисион. Въпреки очакванията, че "белия балет" ще печели безпроблемно мачовете си срещу по-слаби съперници, "кралския клуб" бе на крачка от разочароващ дебют на Пелегрини и новия му "Галактико".

Срещата започна с домакински натиск, но в самото начало пропуски направиха Роналдо и Кака. В 26-ата минута Кака пусна страхотен извеждащ пас към Бензема, французинът стреля, топката се отби в страничната греда и попадна в краката на Раул, който, останал сам срещу опразнената врата не сбърка за 1:0.

След този гол играчите на Ла Коруня реагираха като ужилени и веднага натиснаха съперника си. В 30-ата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от дясно на наказателното поле на „кралския клуб”. Топката бе центрирана в пеналта, където Рики се извиси и с глава прати топката в мрежата на безпомощния Касияс.

Радостта на гостите обаче трая само 5 минути, тъй като в 35-ата вратарят им Арансубиа фаулира Раул и „белия балет” получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана най-скъпият играч в историята на футбола Кристиано Роналдо, който бе безпощаден за 2:1.

В следващата атака португалецът навърза двама играчи на гостите и изведе Раул в удобна позиция, но ударът на капитана на Реал бе спасен с вещина от Арансубиа. В 45-ата минута именно Раул пусна хитър пас към Бензема, но ударът на французина премина близо до дясната греда на Депортиво. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при резултат 2:1 за Реал.

Втората част започна по ужасяващ начин за всички, които обичат „белия балет”. Още в 46-ата минута Гуардадо направи страхотен пробив отляво, след което намери Валерон на границата на наказателното поле, ветеранът шутира и прати кълбото в долни десен ъгъл на Касияс – 2:2.

В 57-ата минута същата комбинация за Депортиво можеше да се превърне в гол, но този път Валерон пропусна да отбележи, въпреки че беше на границата на вратарското поле. Отговорът на Реал бе светкавичен и в 60-ата минута Диара отново изведе своите напред, след като изстреля същинска бомба от средна дистанция, която завари неподготвен Арансубиа.

След това попадение играчите на домакините започнаха да разиграват по-спокойно топката и се опитваха с двойни подавания да преодолеят отново отбраната на гостите. В 74-ата минута Роналдо изведе резервата Игуаин на стрелкова позиция, но ударът на аржентинеца профуча над напречната греда.

Това бе и последната по-сериозна опасност в мача и така Реал (Мадрид) започна с неубедителна победа на старта на Примера Дивисион.

Реал (Мадрид) – Депортиво Ла Коруня 3:2