3. Новите в Сити с дебютна победа на домашна сцена (видео)

Новите в Сити с дебютна победа на домашна сцена (видео)

Манчестър Сити преобърна предсезонната си подготовка с добра победа от 2:0 над Валенсия на „Ийстландс”.

Мениджърът на Сити Роберто Манчини даде първа възможност на домашните фенове да видят новите попълнения Яя Туре, Давид Силва, Джером Боатенг и Александър Коларов, и беше възнаграден с обещаващо представяне от тяхна страна.

Сити доминираше в големи отрязъци от времето срещу испанския отбор и излезе напред в резултата, след като Боатенг достави топката за Гарет Бари, който с глава откри в 24-ата минута.

Силва и Карлос Тевес бяха заменени след 35-ата минута, но обичайните за такъв тип мачове смени не повлияха върху жадния отбор на Сити.

Те имаха няколко възможности да стигнат до втори гол преди влезлите на почивката Патрик Виейра и Жо да комбинират помежду си, за да удвоят преднината седем минути преди края. Бившият халф на Арсенал Виейра разсече отбраната на Валенсия с извеждащ пас в наказателното поле към Жо, който реализира.

Сити започва кампанията си във Висшата лига на гости в Северен Лондон срещу Тотнъм в събота. Дотогава Манчини ще се надява да си е осигурил услугите на халфа на Астън Вила Джеймс Милнър и на нападателя на Интер Марио Балотели, като италианският специалист вече похарчи над 100 млн. британски лири за трансфери.

Сезонът за участника в Шампионската лига Валенсия пък започва чак на 28 август, когато „прилепите” посрещат Малага в първенството на Ла Лига.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър