3. Новакович срази Байер Леверкузен и го лиши от мечтите му за титла (видео)

Новакович срази Байер Леверкузен и го лиши от мечтите му за титла (видео)

Отборът на Кьолн надви "аспирините" и по този начин направи Борусия Дортмунд шампион още в 32-ия кръг на Първа Бундеслига

Отборът на Байер Леверкузен, който преди изиграването на 32-ия кръг все още имаше надежди за спечелването на титлата в Първа Бундеслига, вече няма никакъв шанс да достигне първото място, след като в днешното си гостуване на Кьолн отстъпи с 0:2 и по този начин всички надежди на „аспирините” за триумф видяха своя край. Борусия Дортмунд, който след днешната си победа над Нюрнберг стана шампион, вече е на осем точки пред Леверкузен и няма как да бъде застигнат в оставащите два мача до края на шампионата.

В днешния двубой срещу Кьолн „аспирините” имаха доста повече ситуации от своя съперник, но така и не успяха да отбележат попадение. „Козлите” от своя страна реализираха две от малкото си ситуации в срещата и по този начин се добраха до победата, която ги отдалечи от зоната на изпадащите.

През първата част на двубоя Кьолн не създаде нито едно опасно положение пред вратата на противника, докато Леверкузен имаше доста шансове за отбелязване на гол, но така и не успя да вкара топката във вратата на Михаел Рензинг. Главни виновници за това „аспирините” да не водят в резултата бяха Сидни Сам и Щефан Кислинг, които пропиляха добри възможности.

През втората част гостите от Леверкузен също имаха по-добри положения пред противниковата врата, но единствено Кьолн успя да вкара голове в мрежата на съперника. Резултатът стана 1:0 в 67-ата минута, когато Миливое Новакович с хубав удар преодоля Рене Адлер и даде преднина на тима си. Крайното 2:0 бе оформено отново от словенеца, като второто попадение дойде в 82-ата минута.

Така Кьолн взе ценни три точки и вече има 38, като заема 14-ата позиция в подреждането. Леверкузен остава 2-ри с 64 точки и почти сигурно ще се намира на това място и в крайното класиране.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)