3. Новакът Айнтрахт размаза Хофе и оглави Бундеслигата

Новакът Айнтрахт размаза Хофе и оглави Бундеслигата

Нюрнберг удържа равенство с шампиона, Вердер, Шалке 04 и Байер /Леверузен/ взеха победи

Три домакински победи бяха регистрирани в първите пет мача от съботната програма на германската Бундеслига. Вторият кръг започна снощи, когато новакът Гройтер Фюрт се наложи над Майнц с 1:0, а днес друг тим, дошъл от втора германска дивизия – Айнтрахт Франкфурт, поднесе изненадата.

Завърналият се в елита отбор бе единственият в съботния ден, спечелил визитата си, след като успя да се наложи над закъсалия Хофенхайм с 4:0. И двата гола за гостите паднаха преди почивката, като първо бранителят на домакините Компер си вкара автогол в 39-ата минута, а в 43-ата Примин Шчвеглер покачи на 2:0.

След паузата играчите на Хофенхайм, които бяха на път да понесат трета поредна загуба за сезона, се изнервиха и в резултат на това получиха два червени картона за по-малко от пет минути. В 70-ата бе изгонен появилият се малко преди това Салихович, а в 74-ата съдбата му сподели и Шрьок.

Гостите от Франкфурт се възползваха от численото си предимство и в 83-ата минута Алекс Мейер направи преднината им класическа с гол от дузпа. Крайното 4:0 пък бе оформено от резервата Мартин Ланиг, който влезе в игра в 88-ата минута, а в 90-ата вкара първия си гол за тима, към който се присъедини това лято със свободен трансфер от Кьолн.

Изненадата на кръга дойде от Нюрнберг, където едноименният тим стигна до равенство 1:1 срещу шампиона Борусия /Дортмунд/. Домакините дори успяха да поведат в резултата в 31-ата минута, когато Тома Пекхарт хвърли в екстаз 50 000 зрители, дошли да изгледат срещата на живо, ала в 40-ата Блажиковски възстанови статуквото и подели точките.

С домакински победи във втория кръг се поздравиха съставите на Вердер, Шалке 04 и Байер /Леверузен/, наложили се съответно над Хамбургер с 2:0, над Аугсбург с 3:1 и над Фрайбург с 2:0. Бившият нападател на Левски Гара Дембеле се появи като резерва в 71-ата минута, но не успя да се разпише срещу „аспирините”.

18   1899 Хофенхайм 2 0 0 2 1:6 -5 0

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона