3. Нов шамар за Юве - този път от Рома и Раниери

Нов шамар за Юве - този път от Рома и Раниери

"Старата госпожа" загуби с 1:2 в драма насред Торино, Буфон изгонен.

Кризата в италианския гранд Ювентус продължава да се разраства с пълна сила. Момчетата на Чиро Ферара загубиха с 1:2 от Рома на своя стадион в съботното дерби от 21-ия кръг на италианската Серия "А". "Старата госпожа" отново разочарова с играта си и това доведе бурни освирквания от страна на собствените тифози, които изгубиха всякакво търпение.

Рома от своя страна стигна до ценен обрат с гол на Рийзе в добавеното време, а Клаудио Раниери успя да си извоюва сладко отмъщение от "бианконерите". "Вълците" се бетонираха на третото място, а кандидат шампионът Ювентус вече е извън четворката.

Срещата започна равностойно, а още в 8-ата минута Клаудио Раниери получи първото си главоболие. Лука Тони получи контузия в прасеца на десния крак и бе заменен от Франческо Тоти. С течение на времето Ювентус взе инициативата и се пренесе в половината на "вълците", но момчетата на Чиро Ферара бяха много неточни в опитите си да поразят вратата, пазена от Жулио Серджо.

Григера, Амаури, Сисоко, Дел Пиеро и Маркизио опитаха удари от различни дистанции, но никой от тях не успя да намери очертанията на вратата. От своя страна Рома играеше на контраатаки и разчиташе на изнесените напред Тоти и Вучинич. В самия край на полувремето черногорецът имаше добра възможност да се разпише, но ударът му по диагонала премина над вратата на Рома.

Второто полувреме бе далеч по-интересно от първото и още в 51-ата тифозите на "Старата госпожа" имаха повод да празнуват, защото техният идол и капитан на тима Алекс Дел Пиеро успя да изведе Юве напред в резултата. След разбъркване в полето на Рома, топката попадна на волето на Дел Пиеро, който с левия крак насочи топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Незнайно защо обаче, след попадението Ювентус спря да играе и започна да разчита само на центрирания към самотния Амаури, който обаче бе добре пазен от защитата на Рома и успя да нанесе едва един удар с глава, който бе спасен без проблеми от Жулио Серджо.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Гросо събори Тадей в наказателното поле и гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Франческо Тоти бе точен от бялата точка за 1:1, въпреки че Буфон успя да усети ъгъла. Юве отново наложи териториален натиск след изравняването, който обаче не доведе до нищо по-опасно освен още един удар с глава на Амаури, който също не бе проблем за Жулио Серджо.

Така се стигна до 83-ата минута, когато при една от контраатаките на Рома, Рийзе се озова сам срещу Буфон пред наказателното поле, успя да го преодолее, а стражът на домакините го фаулира и получи директен червен картон, като самият Буфон също се съгласи с решението на арбитъра.

До края на срещата Рома наложи натиск, но защитата на Ювентус се справавяше с атаките на "вълците" до края на редовното време. В даденото от съдията продължение обаче отбраната на Юве се пропука и това доведе до нова загуба. Давид Пизаро намери Рийзе в наказателното поле с дълго центриране, а норвежецът вкара страхотен гол с глава, матирайки резервата Манингер за крайното 1:2.

Така с тази победа Рома затвърди третото си място с актив от 38 точки, 4 пред четвъртия Наполи и само 2 зад втория Милан, който обаче е с мач по-малко. Ювентус пък вече се свлече на пето място с 33 точки в своя актив и 4 поредни загуби в Серия "А" - бъдещето на Чиро Ферара продължава да виси на косъм.

Ювентус – Рома 1:2
1:0 Дел Пиеро 51'
1:1 Тоти (д) 68'
1:2 Рийзе 90+2'

Ювентус: Буфон, Григера (Кандрева 77'), Легроталие, Киелини, Гросо, Салихамиджич, Сисоко, Маркизио, Диего, Дел Пиеро (Манингер 85'), Амаури (Паолучи 90')

Старши треньор: Чиро Ферара

Рома: Жулио Серджо, Касети, Жуан, Бурдисо, Рийзе, Тадей, Де Роси, Пизаро, Перота, Вучинич, Тони (Тоти 8')

Старши треньор: Клаудио Раниери

Жълти картони: Гросо, Салихамиджич (Ювентус), Тадей, Бурдисо, Де Роси (Рома)