3. НОВ ПРОВАЛ ЗА РЕАЛ М: Падна и от Еспаньол (ВИДЕО)

НОВ ПРОВАЛ ЗА РЕАЛ М: Падна и от Еспаньол (ВИДЕО)

Поражението бе второ поредно за тима на Анчелоти, столичани все пак останаха на върха в Ла Лига

Реал Мадрид загуби с 1:2 гостуването си на Еспаньол от осмия кръг на Ла Лига. Поражението е второ поредно за столичани, които през седмицата допуснаха шокиращ провал срещу Шериф (1:2) в Шампионската лига. Въпреки това  Реал остава начело в класирането на испанското първенство. Тимът има 17 точки, колкото и Атлетико М.

Гостите можеха да открият резултата още в четвъртата минута  след груба грешка в отбраната на Еспаньол, но Карим Бензема не успя да преодолее Лопес. Десет след това отново французинът се озова на голова позиция. Той получи пас с пета около точката на дузпата и шутира веднага, но Лопес пак бе на мястото си.

Еспаньол изненадващо поведе в 17-ата минута. Топката бе центрирана на първа греда и там Раул де Томас изпревари Лукас Васкес, за да вкара за 1:0. Веднага след подновяването на играта централният защитник на Едер Милитао опита да вкара от своята половина с директен шут и топката за малко не попадна в целта.

До края на полувремето чистите положения пред двете врати намаляха значително и въпреки че Реал Мадрид бе по-активният отбор, търсейки изравнителен гол, Еспаньол бе много опасен на контраатака. Чак в в 42-ата минута се стигна до опасност, при която Милитао засече с глава, но прати топката в аут.

Карло Анчелоти реши да замени Камавинга на почивката и пусна в игра Родриго. В 49-ата минута Едер Милитао връхлетя центриране от корнер и насочи топката към левия ъгъл на вратата, но тя се размина на сантиметри от целта.

В 60-ата минута бившият играч на Севиля и Барселона Алеиш Видал удвои аванса на Еспаньол. Той тръгна от центъра, пусна топката между краката на Начо, влезе на скорост в наказателното поле и с премерен диагонален шут прати за втори път топката във вратата на Реал - 2:0!

Две минути по-късно каталунците можеха да вкарат и трети гол след груба грешка на Васкес, но Дардер, останал сам срещу вратаря, не успя да уцели очертанията на вратата.

Междувременно Карло Анчелоти пусна в игра Лука Йович и Каземиро на мястото на Модрич и Тони Кроос. В 67-ата минута Бензема вкара гол, но той бе отменен правилно заради засада. Четири минути по-късно Карим Бензема отново прати топката във вратата, но този път нямаше нарушение на правилата и Реал Мадрид се върна в мача - 2:1!

Гостите натиснаха с всички сили, а на терена вече бяха и Азар, и Лука Йович. В 80-ата малко не достигна на Бензема да изравни с глава. Четири минути по-късно французинът асистира за атрактивен гол на Азар, но той не беше признат заради засада при атаката. Така Реал си тръгна с празни ръце от Барселона.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)