Нов кошмар за Юнайтед: Падна в Копенхаген с 3:4 и е последен (ВИДЕО)

Червен картон на Рашфорд преди почивката доведе до поредна срамна загуба

Манчестър Юнайтед отново разочарова своите привърженици, след като загуби с 3:4 визитата си на Копенхаген в Шампионската лига.

Червен картон на звездата Маркъс Рашфорд преди почивката при резултат 2:0 за английския тим помогна на домакините да стигнат до исторически обрат и да ликуват след истинско зрелище, изгледано на живо от 38 065 зрители.

Расмус Хойлунд вкара в 3-ата и в 28-ата минута, за да даде аванс на гостите, но след изгонването на Рашфорд домакините изравниха още преди почивката с попадения на Мохамед Ельонуси (45) и на Диого Гонсалвеш (45+9) от дузпа.

След паузата Бруно Фернандеш, също от бялата точка, пак изведе напред „червените дяволи“, но с 2 бързи гола, дело на Лукас Лерагер (83) и Рууни Баргджи (87), Копенхаген стигна до първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига.

След нея тимът вече е втори в класирането на групата, тъй като има 4 точки, с колкото е и третият Галатасарай, докато Юнайтед остана на дъното с 3 в своя актив. Лидерът Байерн (Мюнхен) пък вече се класира след 4 победи в 4 мача.

Първото полувреме на стадион „Паркен“ премина на един дъх, въпреки 13-минутното добавено време.

Мачът започна вихрено и още в 3-ата минута Расмус Хойлунд, чийто брат Емил вкара за младежкия тим на Копенхаген по-рано през деня срещу Манчестър Юнайтед, откри резултата.

Той засече отблизо прострелно центриране на Скот Мактомини, а малко по-късно имаше нов шанс да се разпише, но пропусна.

В 28-ата минута обаче лятната покупка на „червените дяволи“ удвои аванса им, след като пак вкара от близка дистанция.

Този път след контраатака Алехандро Гарначо стреля и вратарят на домакините спаси, но при добавката Хойлунд не сгреши – 2:0.

Не след дълго пред бившия футболист на Копенхаген се разкри нова възможност, ала изстрелът му по диагонала премина покрай страничната греда.

Междувременно ветеранът Джони Еванс се контузи и бе заменен принудително от не по-малко опитния Рафаел Варан.

Така се стигна до заключителните минути на редовното време от първата част, когато една необмислена изява на възстановения Маркъс Рашфорд доведе до директен червен картон след намеса на VAR.

Видеоповторенията показаха, че английският национал стъпва върху глезена на съперник и главният съдия Донатас Румшас от Литва го изгони.

Домакините се възползваха по най-добрия начин и само 3 минути по-късно Мохамед Ельонуси намали резултата. Това се случи в 45-ата, а в 9-ата минута на добавеното време статуквото бе възстановено.

Арбитърът отсъди дузпа заради игра с ръка в наказателното поле и Диого Гонсалвеш не сгреши от бялата точка, за да изравни точно преди почивката.

Второто полувреме стартира със смяна в състава на гостите. Софиан Амрабат замени Кристиан Ериксен, а малко след подновяването на играта Андре Онана трябваше да се намесва след диагонален шут от дистанция.

В 52-ата минута Диого Дало бе изгонен пред ъгъла на вратарското поле, но потърси изстрел в близкия ъгъл, вместо пас към Хойлунд, а вратарят на Копенхаген спаси.

В 68-ата минута съдията отсъди спорна дузпа за Юнайтед, а Бруно Фернандеш бе безпощаден от наказателния удар и направи резултат 3:2 в полза на гостите.

След това обаче те се прибраха в защита, а домакините сякаш само това чакаха и се настаниха дълбоко в съперниковата половина.

В 83-ата минута топката бе центрирана и Расмус Фалк я свали с за Лерагер, който отблизо изравни.

Само 4 минути по-късно обратът стана факт. В 87-ата резервата Рууни Баргджи бе оставен непокрит в наказателното поле на Юнайтед след комични действия на защитата в червено и със страхотен удар матира Онана, за да оформи крайното 4:3.

Една победа, която със сигурност ще помнят дълго в Копенхаген, след като в предишния мач с Юнайтед датчаните загубиха с минималното 0:1, пропускайки дузпа в последните секунди на „Олд Трафорд“.

Копенхаген – Манчестър Юнайтед 4:3
0:1 Расмус Хойлунд (3)
0:2 Расмус Хойлунд (28)
1:2 Мохамед Ельонуси (45)
2:2 Диого Гонсалвеш (45+9, дузпа)
2:3 Бруно Фернандеш (69, дузпа)
3:3 Лукас Лерагер (83)
4:3 Рууни Баргджи (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Копенхаген: 1. Камил Грабара, 22. Петер Анкерсен, 3. Денис Вавро, 2. Кевин Дикс, 19. Елиас Йелерт, 12. Лукас Лерагер, 33. Расмус Фалк, 9. Диого Гонсалвеш, 10. Мохамед Ельонуси, 7. Виктор Клаесон (к), 30. Елиас Ашури;

Резерви: 21. Тео Сандер, 41. Андреас Дитмер, 6. Кристиан Сьоренсен, 8. Матео Танлонго, 11. Джордан Ларсон, 15. Кума Бабакар, 18. Ори Оскарсон, 20. Николай Бойлесен, 27. Валдемар Лунд, 39. Оскар Хьойлунд, 40. Рууни Баргджи, 47. Виктор Фрохолд;

Треньор: Якоб Нееструп;

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 29. Аарън Уан-Бисака, 5. Хари Магуайър, 35. Джони Еванс, 20. Диого Далот, 39. Скот Мактоминей, 14. Кристиан Ериксен, 17. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш (к), 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд;

Резерви: 1. Алтай Байъндър, 22. Том Хийтън, 2. Виктор Линдельоф, 4. Софиян Амрабат, 7. Мейсън Маунт, 9. Антони Марсиал, 15. Серхио Регилон, 19. Рафаел Варан, 21. Антони, 28. Факундо Пелистри, 46. Ханибал Меджбри, 62. Омари Форсън;