3. НЕВИЖДАНО: Четири отбора завършиха с равни точки в ЛЕ (ВИДЕО)

НЕВИЖДАНО: Четири отбора завършиха с равни точки в ЛЕ (ВИДЕО)

Лацио и Щурм Грац бяха елиминирани от турнира по второстепенни показатели

Страхотна драма предложи група „F“ в Лига Европа, след като четирите отбора в нея завършиха с еднакъв точков актив! Фейенорд надви Лацио с 1:0, докато Мидтиланд победи Щурм Грац с 2:0 и така и четирите отбора събраха по 8 точки в актива си след 6 мача.

В Ротердам Сантиаго Хименес даде аванс на домакините в 64-ата минута, когато се пребори със защитата на Лацио и след центриране от дълбочина на Килиндши Хартман и по-малко от минута, след като се появи на терена, порази вратата на "орлите".  Този гол бе решителен за нидерландския тим, тъй като така Фейенорд си гарантира първото място в групата.

В другия мач от тази група Мидтиланд победи Щурм Грац с 2:0. Двете попадения за датския тим са дело на Андерс Дрейер, който се разписа в 15-ата и 72-ата минута. Така Мидтиланд успя да си гарантира място на елиминациите във втория по сила европейски клубен турнир.

Голоата разлика бе нещото, което раздели четирите отбора, като Фейенорд и Мидтиланд имат голова разлика +4, Лацио е с – 2, а Щурм Грац е с – 6. Хората на Арне Слот са на първото място, тъй като имат повече голове на чужд терен, като двата мача с Мидтиланд завършиха наравно 2:2.