3. Невероятно шоу и много пропуски при 1:1 между Валенсия и Челси на "Местая" (видео)

"Аспирините" постигнаха първа победа в Шампионската лига за сезона, надвивайки у дома Расинг Генк

Отборът на Челси продължава да е лидер в група „Е” на Шампионската лига, въпреки че завърши при равенство днешното си гостуване на „Местая”. „Сините” от Лондон водеха с 1:0 на Валенсия до последните минути, но чрез гол от дузпа в края „прилепите” достигнаха до равенството 1:1 и до точката. Двата отбора се представиха много силно, а вратарят на Валенсия блесна с няколко изключително отразявания, като бе един от основните виновници Челси да не си тръгне с трите точки. Фернандо Торес отново се отличи с няколко пропуска, а в края на двубоя, при резултат 1:1, влезлият на мястото на испанеца Никола Анелка пропусна да донесе победата на Челси, стреляйки в тялото на Диего Алвес. Хуан Мата се изправи срещу бившия си тим, но не се запомни с нищо по-интересно.

Двубоят започна спокойно и в началните минути двата отбора залагаха предимно на сигурността. В 6-ата минута Ашли Коул нанесе удар към Диего Алвес, който се справи без проблем със ситуацията. В 14-ата минута вратарят на Валенсия отново бе главно действащо лице, след като отрази по отличен начин силен удар на Франк Лампард от пряк свободен удар. Постепенно „прилепите” се съживиха и също започнаха да поглеждат към вратата на противника – Мигел пробва късмета си, но не намери рамките на вратата. До края на първата част имаше още няколко интересни възможности и за двата отбора, а последната ситуация за първите 45 минути бе пропиляна от Пабло Ернандес.

Началото на второто полувреме бе повече от страхотно, а в централна фигура на терена се превърна стражът на домакините – Диего Алвес. Вратарят отрази по великолепен начин удар с глава на Фернандо Торес в 51-ата минута, а в ответната атака Валенсия можеше да отбележи и това не се случи само заради доброто изчистване с глава на Джон Тери, който се намеси след центриране на Банега, пращайки топката извън наказателното поле. Последва нова отлична реакция от страна на Диего Алвес, който се справи с удара на озовалия се сам срещу него Рамирес. В 56-ата минута обаче вратарят на Валенсия нямаше какво да направи, след като Малуда центрира в наказателното поле по земя, Мигел бе изпуснал Франк Лампард, а полузащитникът на „сините” от Лондон с прецизен и силен удар откри за 0:1.

Валенсия се опита бързо да изравни, но играчите на Андре Вияш-Боаш бяха изключително уверени в действията си и се представяха много силно. В 65-ата минута дойде първата слаба проява от страна на гостите – Петър Чех подари топката на Солдадо, но за радост на английският тим до изравнителен гол не се стигна. Пет минути след това влезлият през втората част Пиати получи пас в наказателното поле, овладя на гърди и отправи бомбен изстрел към Петър Чех, но стражът на гостите бе блестящ и изби в корнер.

Интригуващите моменти пред вратата на Челси не свършиха дотук. Чех имаше доста работа, а играчите на Валенсия продължиха с пропуските. Силните изяви на гостите в отбрана продължиха и така се стигна до последните минути на двубоя. В 85-ата минута Джонас отправи изстрел, но Чех отрази, избивайки в корнер. След центрирането от ъгловия удар топката летеше към точката за изпълнение на дузпа и срещна ръката на Соломон Калу, а главният съдия посочи бялата точка. На Валенсия предстоеше да изпълни 11-метров наказателен удар, а с отговорността се нагърби Роберто Солдадо. Нападателят на „прилепите” отправи прецизен удар в долния ляв ъгъл на Петър Чех и по този начин равенството бе възстановено. До края на двубоя двата тима не си отбелязаха нов гол, въпреки че в 90-ата минута Никола Анелка получи отлична възможност да донесе победата на тима си, но ударът му бе отразен от блестящия в този мач Диего Алвес. Така срещата завърши при резултат 1:1. След ремито Челси има 4 точки и е лидер в групата, докато Валенсия записва второ равенство и е с 2 пункта на 3-ата позиция.

Валенсия 1:1 Челси
56' 0:1 Лампард
87' 1:1 Солдадо (дузпа)

Стадион: "Местая"

Жълти картони: Руис, Албелда (Валенсия); Калу, Коул, Мата, Малуда (Челси)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Валенсия: Диего Алвес, Рами, Виктор Руиз, Матийо (Пиати 59'), Мигел, Албелда, Банега (Джонас 73'), Каналес, Жорди Алба, Пабло Ернандес (Фегули 73'), Солдадо

Челси: Чех, Коул, Давид Луис, Босингва, Тери, Рамиреш (Мейрелеш 66'), Лампард (Калу 83'), Микел, Малуда, Торес (Анелка 72'), Мата

В другия двубой от групата отборът на Байер (Леверкузен) постигна победа с 2:0 над гостуващия на „Бай Арена” Расинг Генк. „Аспирините” се представиха по-силно от своя съперник, създадоха повече опасни положения и логичното се случи – след последния съдийски сигнал немският тим вече имаше първите си три точки в груповата фаза на Шампионската лига за този сезон.

Симон Ролфес и Ренато Аугусто се отличиха с пропуски в началните минути от двубоя, а Расинг Генк отвърна с неточен изстрел на Томас Буфел. В 21-ата минута бе отправен и първият точен удар към една от двете врати – Марвин Огунджими стреля към Бернд Лено, но вратарят на домакините отрази без проблем.

Малко преди да изтече половин час игра на „Бай Арена” „аспирините” откриха резултата. Ларс Бендер отправи страхотен изстрел с левия крак и не остави шансове на стража на съперника, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата му. До почивката Байер имаше няколко отлични възможности да удвои аванса си, но до второто попадение във вратата на Генк не се стигна и почивката дойде при резултат 1:0.

След подновяването на играта „аспирините” контролираха събитията на терена, въпреки че възможностите за отбелязване на гол пред Кьотелес бяха сравнително по-малко, отколкото през първата част. Сидни Сам и Ренато Аугусто имаха възможност да удвоят, но изстрелите им не попаднаха в мрежата на гостите. Гостите също имаха своите шансове за изравняване на резултата, но за тяхно съжаление гол в мрежата Бернд Лено така и не падаше. Така се стигна и до последните минути на двубоя, в които „аспирините” достигнаха до втори гол. Той падна в продължението на мача и бе дело на Михаел Балак.

Така Леверкузен вече има 3 пункта и е на 2-ото място във временното подреждане на група „Е”. Генк е последен с 1 точка.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал