3. Невероятно, но факт: Гара Дембеле вкара гол в Бундеслигата (видео)

Невероятно, но факт: Гара Дембеле вкара гол в Бундеслигата (видео)

Нападателят се появи в 84-ата минута и вкара в 90-ата, Херта и Байер (Л) завършиха 3:3 в Берлин

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле най-после успя да вкара гол в германската Бундеслига. Малийският национал донесе точката на Фрайбург при гостуването на Хофенхайм в срещата от 14-ия кръг, завършила 1:1.

В 86-ата минута Дембеле замени Макиади и само 4 минути му бяха нужни да се разпише. В 90-ата Папис Демба Сисе центрира в наказателното поле на домакините, Ерик Йендришек спечели спора за високата топка и тя попадна право на крака на Гарата, който с мощен удар от 17 метра я изпрати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Хофенхайм.

Преди това домакините бяха открили резултата чрез Роберто Фирмино в 24-ата минута. Равенството остави Фрайбург на предпоследното 17-о място с 12 точки, докато Хофенхайм е 9-и с 18 т.

Толкова има и съставът на Херта (Берлин), който в друг мач от кръга направи зрелищно 3:3 при домакинството си на Байер (Леверкузен).

Отборът от Берлин започна много добре мача и поведе с два гола, след като в 7-ата минута Пиер-Мишел Ласога вкара за 1:0, а в 17-ата минута Йомер Топрак си вкара автогол за 2:0. До края на полувремето гостите се върнаха в мача след попадение на Ерен Дердьок в 24-ата минута.

След почивката „аспирините” обърнаха напълно резултата в своя полза, след като Ерен Дердьок оформи своя хеттрик с голове в 64-ата и 79-ата минута. Все пак домакините имаха сили да стигнат до точката, след като с втория си гол в мача Пиер-Мишел Ласога в 82-ата минута оформи крайното 3:3.

Мачът Нюрнберг – Кайзерслаутерн завърши с успех 1:0 за домакините, донесен от Тимоти Чандлър в 13-ата минута.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм