3. Невероятна Англия сломи Германия насред Берлин c 2:1

Невероятна Англия сломи Германия насред Берлин c 2:1

Джърмейн Дефо можеше да открие резултата още в първите минути, но съдията отсъди засада при ситуацията, въпреки че такава нямаше. Втората по сериозна опасност отново бе пред вратаря на немците Адлер, като в случая Даунинг центрира към Дефо, но Мертезакер се намеси много добре в случая. При изпълнение на ъглов удар в 24-ата минута топката попадна в защитника на Уест Хем Матю Ъпсън, който с удар по земята я вкава във вратата на немците и по този начин изведе Англия напред в резултата. В ситацията се забеляза пълната обърквация в защитата на немците, а и вратарят на швабите Рене Адлер не успя да улови високата топка.

Невероятна Англия сломи с 2:1 Германия насред Берлин. Гостите, които бяха водени от Фабио Капело показаха невероятни футболни качества и със сигурност няма да бъдат обект на подигравки от феновете, както бе след неуспешното класиране на Европейското първенство. Гостите от Албиона показаха по-добра игра още от началото на срещата.

Джърмейн Дефо можеше да открие резултата още в първите минути, но съдията отсъди засада при ситуацията, въпреки че такава нямаше. Втората по сериозна опасност отново бе пред вратаря на немците Адлер, като в случая Даунинг центрира към Дефо, но Мертезакер се намеси много добре в случая. При изпълнение на ъглов удар в 24-ата минута топката попадна в защитника на Уест Хем Матю Ъпсън, който с удар по земята я вкава във вратата на немците и по този начин изведе Англия напред в резултата. В ситацията се забеляза пълната обърквация в защитата на домакините, а и техният вратар Рене Адлер не успя да улови високата топка.

След това попадение се забеляза смут в играта на немците, които изпитваха сериозни затруднение при изнасянето на топката. В началото на втората част немците бяха малко по-активни и това си пролича с действиата им в офанзивен план. В 48-ата минута Симон Ролфес изпробва удар от 30-тина метра, но той мина на няколко сантиметри над горната греда на гостите. В 55-ата минута футболистът на Мидълзбро Стюърд Даунинг можеше да удвои резултата, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда на Германия. Минута след това положение Йоги Льов изкара от игра разочароващия Гомес и вкара на негово място Подолски, като феновете веднага започнаха да скандират името му.

В 62-ата минута Дарън Бент получи невероятен пас и преодоля Тим Вийзе, но се подхлъзна и не успя да довкара топката в опразнената врата на немците. В 63-ата минута след неразбирателство между Карсън и Тери, Хелмес измъкна топката изпод краката на Тери и успя да изравни резултата. Защитникът на англичаните се реваншира за ситуацията и вкара победното попадение в 83-ата минута, когато засече топката с глава и не остави никакви шансове Tим Вийзе, който бе заменил Рене Адлер и с това донесе победата на англичаните.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)