3. Нередовен гол донесе успех на Интер над Фиорентина (ВИДЕО)

Нередовен гол донесе успех на Интер над Фиорентина (ВИДЕО)

„Нерадзурите” спечелиха с 2:1 след гол от засада на резервата Икарди

Отборът на Интер победи с 2:1 при гостуването си на Фиорентина в мач от 24-тия кръг на италианската Серия „А”.

Родриго Паласио откри за гостите през първата част, а в началото на втората Хуан Куадрадо изравни. Влезлият като резерва Мауро Икарди донесе успеха на „нерадзурите”, въпреки че попадението му трябваше да бъде отменено поради засада.

Родриго Паласио даде аванс на „нерадзурите” в 34-тата минута. Аржентинецът получи страхотен пас от Фреди Гуарин, който го остави очи в очи с Нето. Стражът на Фиорентина излезе, но Паласио бе по-бърз и прати топката в мрежата му.

Две минути след началото на втората част домакините изравниха след недобра намеса на Ханданович. Куадрадо стреля от около 20 метра, стражът на Интер плонжира, но топката мина под ръката му.

В 65-ата минута Икарди донесе победното попадение за „нерадзурите”, което обаче трябваше да бъде отменено. При подаването на Нагатомо към Икарди, току-що влезлият аржентинец бе зад отбраната на „виолетовите”. Страничният съдия обаче не вдигна флага и деветката Интер не пропусна.

След победата си Интер намалява изоставането си от Фиорентина в битката за четвъртата позиция. Тимът на Валтер Мадзари вече е с актив от 39 точки на петото място, докато четвъртият Фиорентина има 44.