3. Непримирим Байер (Л) направи пълен обрат срещу Шалке от 0:2 (ВИДЕО)

Непримирим Байер (Л) направи пълен обрат срещу Шалке от 0:2 (ВИДЕО)

"Аспирините" успяха за 6 минути да разплачат "кралско-сините"

Байер Леверкузен успя да стигне до обрат при гостуването на Шалке и спечели с 3:2 двубоя от 31-ия кръг в Бундеслигата. „Кралско-сините” направиха добро първо полувреме, в което поведоха с 2:0 (Чупо-Мотинг 14`; Сане 29`), но изпуснаха инициативата през втората част, в която „аспирините” показаха воля и желание за победа и стигнаха до пълен обрат след голове на Бранд (54`), Белараби (56`) и Хавиер Ернандес (60`).

През първата част Шалке показа значително по-добра игра от своя съперник, като още в 5-ата минута домакините можеха да поведат, но Хунтелаар пропусна да отбележи от дузпа.

В 14-ата Чупо-Мотинг организира бърза контра за „кралско-сините”, напредна в половината на Байер и шутира силно, топката се отби в бранител и заблуди вратаря на гостите – 1:0 за Шалке.

Отново камерунецът беше на чиста позиция в 26-ата, но вместо да подаде, реши да завърши сам атаката и не затрудни с удара си Лено.

Минута по-късно след отлична двойна комбинация на Мейер и Сане, последният с точен удар в долния десен ъгъл увеличи аванса на Шалке.

Второто полувреме коренно се различаваше от първите 45 минути и гостите успяха да обърнат нещата в своя полза само за 6 минути.

В 51-ата гредата спаси домакините, но три минути по-късно късметът се обърна и „аспирините” намалиха пасива си. Уендел пресече атака на Шалке в централната зона и пусна към Белараби, който бързо намери Бранд,  който технично пусна топката под плонжа на Фарман за 1:2.

Две минути след гола Арангис технично преодоля стража на Шалке, но топката кацна на напречната греда, в същата минута обаче Арангис засече в движение центриране на Хенрикс и след неособено умела намеса на вратаря на домакините резултатът беше изравнен.

Футболистите на Шалке не успяха да се отърсят от шока, тъй като в 60-ата минута Чичарито направи обрата пълен.

В 66-ата Арангис изпълни отлично пряк свободен удар, но гредата се оказа помощник за трети път на домакините, а Кампъл стреля неточно секунди по-късно.

Хунтелаар имаше възможност да върне равенството, но останал сам срещу Лено би във вратаря, който с една ръка успя да отклони, така двубоят завърши при резултат 3:2 в полза на Байер Леверкузен.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)