Неочакван герой в Милано, Интер с 9 от 9 (ВИДЕО)

Атлетико безсилен на "Меаца"

Интер спечели изключително важен успех по пътя към четвърфиналите в Шампионска лига след 1:0 над Атлетико Мадрид. Героят в първия мач от сблъсъка бе неочакван - резервата Марко Арнаутович. Таранът вкара 11 минути преди края, за да хвърли "Меаца" в екстаз. На терена тимът на Симоне Индзаги бе по-добрият, но това няма особено значение, тъй като резултатът оставя в играта дюшекчиите за обрат на реванша. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Андреас Бреме, бивш играч на домакините. За Интер успехът бе девети пореден във всички турнири.

В 11-ата минута Самуел Лино от гостите бе намерен на фланга, бразилецът успя да пробие и да нахлуе в наказателното поле, а острият му пас създаде напрежение пред вратата на Ян Зомер.

Очаквано, Интер бе отборът, държащ инициативата през първите 30 минути, но гостите от Мадрид се защитаваха подобаващо, изчаквайки своя момент.

Най-чистото положение за домакините до този момент се откри в 38-ата минута, когато Маркъс Тюръм проби дълбоко в половината на Атлетико, след което намери Лаутаро Мартинес, но ударът на аржентинеца срещна тялото на бранител.

Две минути преди почивката именно френският футболист отправи тежък изстрел, но той бе право в ръцете на Ян Облак.

На полувремето Тюрам бе заменен заради здравословен проблем, а на терена се появи опитният Марко Арнаутович.

Десет минути след почивката Лино можеше да вкара за гостите, получил хубав пас от Родриго де Поул, но избърза и стреля разочароващо. Минути по-късно Йоренте бе изведен на отлична позиция, но Стефан де Фрай се притече на помощ и опасността бе обезличена.

В 62-ата минута Интер най-накрая намери цаката на отбраната на гостите със серия бързи подавания, минали през Чалханоглу, Лаутаро и Арнаутович, но последвалият изстрел на тарана бе крайно неточен.

Последваха силни минути за домакините, които притиснаха максимално своя съперник, но гол така и не падаше. Четвърт час преди края Лаутаро Мартинес с глава стреля, но ударът му бе твърде слаб.

Логичното се случи в 79-ата минута, когато Арнаутович се реабилитира за пропуските си и откри резултата. Мандава сгреши елементарно в собствената половина, което позволи на "нерадзурите" да организират бърза контраатака, Лаутаро бе изведен, но топката му бе избита, за да попадне в Арнаутович, който довкара.

В заключителните минути Алваро Мората на два пъти имаше възможност да изравни. Първо таранът от непосредствена близост с глава не успя да нанесе решителен удар, а 120 секунди по-късно бившият играч на Ювентус получи на границата, но шутът му бе блокиран.

ИНТЕР - АТЛЕТИКО 1:0