3. Немският и балканският сблъсъци останаха без фаворити (+РЕПОРТАЖИ)

Немският и балканският сблъсъци останаха без фаворити (+РЕПОРТАЖИ)

Генк победи Гент в най-резултатния мач, резерва носи късен успех на Селта над ФК Краснодар

Борусия (Мьонхенгладбах) удържа равенство 1:1 при гостуването си на Шалке 04 в първия мач от немския сблъсък в осминафиналите на турнира Лига Европа.

Гладбах откри при контраатака в 15-ата минута. Капитанът Ларс Щиндл изведе Йонас Хофман, който завърши успешно срещу Ралф Ферман, разтворил краката си.

Шалке изравни десет минути по-късно, когато играчите на Борусия очакваха нарушение срещу Рафаел, но реферът не наду свирката. Последва бърза контра, при която Леон Горецка пусна надясно за Гуидо Бургщалер и последният с нисък удар по диагонала направи 1:1.

През втората част наставникът на „кралскосините” пусна Чупо-Мотинг и това повлия благоприятно. Най-интересната ситуация след почивката се разигра в 75-ата минута, когато шут на Бургщалер рикошира и се отби от напречната греда. При добавката Ян Зомер спаси опита на Даниел Калиджури.

Зомер излезе победител и в два преки дуела с Чупо-Мотинг. Вратарят удържа натиска на домакините в края.

Така, двата отбора си стиснаха ръцете след 1:1, като Шалке остана непобеден у дома в Европа този сезон. „Кралскосините” губят единствения си немски сблъсък в историята срещу Магдебург през сезон 1977/78 във втория кръг на турнира за Купата на УЕФА.

В балканското дерби между Олимпиакос и Бешикташ се получи същия резултат – 1:1 на „Караискакис”.

Василис Вузас изведе гръцкия тим за първи път като старши треньор. Той бе назначен в понеделник.

36-годишният Естебан Камбиасо даде аванс на Олимпиакос през първото полувреме с мощен удар с глава. Венсан Абубакар възстанови равенството в 53-ата минута, възползвайки се от грешка на вратаря Никола Леали.

Серията на турския тим от пет поредни победи във всички турнири обаче приключи.

В най-резултатния мач от първите срещи Генк победи Гент с 5:2 като гост в белгийския сблъсък.

Малиновский даде аванс на гостите от свободен удар. Калу изравни за Гент, но Коли върна аванса на гостите с глава. Самата думна за 3:1, а Уронен спринтира, за да направи 4:1 на почивката. Кулибали с глава намали и върна надеждите на домакините. Те получиха дузпа, но Раян спаси удара на Пербе от бялата точка, а Самата вкара пети за Генк. Гент завърши мача с 10 души. Втори жълт картон в 84-ата минута получи Андерсон Есити.

Резервата Клаудио Бовю донесе късната победа на Селта с 2:1 над ФК Краснодар.

Свободен удар на Даниел Вас изведе Селта напред в резултата пет минути след почивката. Виртуозен гол на Виктор Клаесон възстанови статуквото шест минути по-късно.

Бовю „взриви” „Балаидос” в 90-ата минута със супер гол с глава.

Жоазиньо остана резерва за руския клуб.

Двата отбора се срещнаха за първи път. Селта остана непобеден у дома срещу руски отбори. Краснодар пък няма успех в последните си вече четири гостувания в Европа.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига