3. Немската машина няма спирачки, девет от девет за Германия в група "А" (видео)

Немската машина няма спирачки, девет от девет за Германия в група "А" (видео)

Немците победиха като гости Турция с 3:1

Отборът на Германия победи като гост Турция с 1:3 в мач от група „А”, с което записа девета поредна победа от началото на квалификационния цикъл за Евро 2012.

Немците поведоха с 2:0 с попадения на Марио Гомес в 36-ата и Томас Мюлер в 66-ата минута. Хакан Кадир Балта върна един гол в 79-ата минута, но в 86-ата Бастиан Швайнщайгер направи 3:1 от дузпа.

Срещата започна по отличен начин за домакините, които бяха подкрепяни неистово от претъпканите до краен предел трибуни на „Тюрк Телеком Арена”. Още в 5-ата минута те можеха да открият резултата, след като Хамит Алтънтоп бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но немският страж за пореден път показа феномален рефлекс и парира удара.

С течение на времето обаче гостите се окопитиха и постепенно наложиха своя стил на игра.

Резултатът бе открит в 36-ата минута от Марио Гомес, който овладя перфектен пас от Томас Мюлер, след което преодоля без проблеми бранител на домакините и се разписа с безпощаден удар с левия крак от десетина метра. При този резултат завърши и първата част.

Томас Мюлер увои преднината на Маншафта в 66-ата минута след като получи подаване от Марио Гьоце и от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл зад Волкан Демирел.

Хакан Кадър Балта хвърли в екстаз домакинските фенове в 79-ата минута, намалявайки резултата с хубав удар от десетина метра и даде надежда на привърженици съотборници, че може да бъде изкопчено поне равенство от германската машина.

Точката на спора обаче бе сложена от Бастиан Швайнщайгер четири минути преди края на срещата, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томас Мюлер в наказателното поле.

По този начин немците събират максималният актив от 27 точки от деветте си изиграни срещи и са сигурен участник на европейското първенство. Турците пък се свличат на 3-а позиция с актив от 12 точки, след като тима на Белгия победи Казахстан и превзе второто място.