3. Наполи взе своето в Италия и отстрани Суонзи (ВИДЕО)

Наполи взе своето в Италия и отстрани Суонзи (ВИДЕО)

"Сините" победиха с 3:1 "лебедите" и продължават към 1/8-финалите на Лига Европа

Отборът на Наполи победи с 3:1 тима на Суонзи в мач реванш от 1/16-финалите за Лига Европа. След 0:0 в Англия, "сините" взеха своето и с голове на Лоренцо Инсиние, Гонсало Игуаин и Гьокхан Инлер продължават напред към 1/8-финалите. Попадението за гостите отбеляза Джонатан де Гузман.

В 17-ата минута Инсиние даде аванс на домакините. Гонсало Игуаин с глава изведе италианеца в перфектна позиция сам срещу Ворм. Стражът на Суонзи излезе в опит да скъси дистанцията с противника, но Инсиние с прецизен прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

Само 13 по-късно Суонзи се върна в мача. След добра атака на „лебедите” Вилфред Бони технично, с пета, изведе де Гузман в удобна позиция. Канадецът с холандски паспорт намери добре топката и с левия крак я прати в далечния ъгъл на Рейна.

В 67-ата минута Бони направи изключителен пропуск. След центриране на Ернандес Бони стреля с глава, но ударът му попадна точно в ръцете на Рейна.

В 78-ата минута Игуаин отново изведе Наполи напред. Аржентинският нападател се възползва от неразбирателство в отбраната на Суонзи и отново бе на точното място. След центриране на Мертенс Чико се опита да изчисти, но прати топката в гърба на Дейвис. Кълбото се оказа в Игуаин, който отблизо не сбърка.

Буквално в последната минута на двубоя Гьокхан Инлер отбеляза за крайното 3:1. Футболистите на гостите се бяха впрегнали в търсене на изравнителен гол, но домакините ги хванаха на добра контраатака. Марек Хамшик намери Инлер, който прецизно пусна топката покрай Ворм.

На 1/8-финалите тимът на Наполи ще се изправи срещу португалския гранд Порто, който тази вечер завърши 3:3 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) и след 2:2 в първия двубой се класира за следващата фаза.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви