3. Наполи спря устрема на римските „вълци” към върха (ВИДЕО)

Наполи спря устрема на римските „вълци” към върха (ВИДЕО)

Неаполитанците с трета поредна победа на нула над Рома

Наполи стана вторият отбор, след шампиона Ювентус, който успя да победи Рома в Серия „А” този сезон.

Момчетата на Рафаел Бенитес спечелиха с 2:0 дербито от десетия кръг на италианското първенство, като отбелязаха по едно попадение във всяко полувреме и така постигнаха трети пореден успех над съперника.

Те откриха резултата още в третата минута на стадион „Сан Паоло”, когато Гонсало Игуаин вкара петия си гол в последните три мача.

След това Рома се опита да отвърне на предизвикателството, но не успя да го стори до почивката.

След нея римските „вълци” имаха шанс да възстановят статуквото, защото капитанът им Франчеко Тоти се разигра и изведе чудесно Алесандро Флоренци. Последният обаче се засуети в наказателното поле и не успя да намери целта.

В 53-ата минута Миралем Пянич проби по фланга и пусна топката към вратарското поле, но там отново Флоренци не можа да я засече в мрежата.

Наполи отвърна десет минути по-късно, когато Калиду Кулибали пробяга с топка в крака 30-ина метра и изведе Хосе Кайехон сам срещу вратаря.

Испанецът технично прехвърли Де Санктис, ала притичалият Раджа Наинголан в последния миг изчисти от голлинията с решителен шпагат.

Домакините бяха близо до гола и в 71-ата минута, когато Лоренцо Инсине финтира бранител на Рома и направи двойно подаване с Гонсало Игуаин. Гръкът Костас Манолас се опита да пресече подаването на аржентинеца, но за малко да прати топката в собствената си врата.

Това стори Хосе Кайехон в 85-ата, когато бе изведен от Гонсало Игуаин и технично преодоля Рафаел – 2:0.

Благодарение на спечелените три точки Наполи вече има 18 и изостава само с 4 от Рома.