3. Наполи спечели битката с Рома за второто място, Игуаин счупи брадясал рекорд с фамозен гол (+РЕПОРТАЖИ)

"Вълците" записаха първа победа над "росонерите" в Милано от 2010/11, но останаха трети, Сасуоло е на прага на Европа

Наполи ще играе директно в групите на Шампионската лига след 4:0 над изпадналия вече Фрозиноне, в чиито редици българският национал Александър Тонев остана резерва. Неаполитанците запазиха второто си място в Серия А, като играха за Гонсало Игуаин, който записа хеттрик и задмина брадясалия рекорд на Гунар Нордал за най-много голове в Калчото (35), маркиран през 1949/50. Аржентинецът завърши кампанията с 36 попадения, реализирайки три през второто полувреме.

Мачът за Фрозиноне приключи в 14-ата минута, когато Мирко Гори дръпна Лоренцо Инсиние за свободен удар и след няколко секунди каза нещо на рефера, който му извади червения картон.

Точно преди почивката Марек Хамшик най-накрая изведе Наполи напред в резултата, а Игуаин направи рецитал след почивката. Третият гол на Гонсало беше истински шедьовър, а при втория останаха съмнения за засада.

Отборът на Маурицио Сари завърши сезона като най-силния домакин в Серия „А" през този сезон с актив от 16 победи, 3 равенства и нито една загуба в Неапол.

Рома записа първа победа над Милан на „Сан Сиро” от 2010/11, но остана на третото място и ще играе в квалификациите на Шампионската лига. Мохамед Салах се възползва от ужасно връщане на Алекс и изведе гостите в 19-ата минута.

Милан, който нямаше успех на своя стадион от края на февруари, създаде първото си положение чак в 49-ата минута, но Кейсуке Хонда прати с все сила над вратата.

Стефан Ел Шаарави покачи в 59-ата минута, но очаквано не се зарадва, а Емерсон сложи точка на спора осем минути преди края. Карлос Бака отбеляза почетното попадение за „росонерите” в 87-ата минута и Милан засега остава без участие в евротурнирите. Шансът им минава през Купата на Италия, където играят финал срещу Ювентус на 21 май.

За техен провал ще стиска палци Сасуоло, който удари 3:1 Интер като домакин и завършва 6-и, докато Милан – 7-и. Ако Ювентус вдигне и купата, Сасуоло ще играе за първи път в своята история в Лига Европа.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1