3. Наполи се наложи над Байерн в зрелищен мач

Наполи се наложи над Байерн в зрелищен мач

Неаполитанци победиха баварците с 3:2 в контрола

Отборът на Наполи победи Байерн Мюнхен с 3:2 в зрелищен приятелски мач, игран в италианския град Арко.

Срещата бе изпълнена с обрати и красиви изпълнения, които със сигурност са се понравили на привържениците, отишли да я наблюдават на живо на Общинския стадион.

Немците откриха резултата чрез Давид Алаба още в 17-ата минута, но по-късно бранителят получи травма и се наложи да бъде заменен принудително.

Неаполитанци не се стъписаха след полученото попадение и заиграха по-мобилизирано. Техният устрем даде резултат в продължението на първата част, когато капитанът Паоло Канаваро изравни.

Горан Пандев изведе италианците напред в 67-ата минута след чудесен пробив на Хуан Суниго, който изведе македонският нападател на чиста позиция.

Стахотно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Джердан Шакири в 74-ата минута възстанови равенството и върна интригата в двубоя.

Отборът на Наполи обаче сложи точка на спора осем минути преди края на редовното време, когато Лоренцо Инсине фиксира крайното 3:2 с удар от близко разстояние.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари