3. Наполи с историческа победа (ВИДЕО)

Наполи с историческа победа (ВИДЕО)

Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба

Наполи разби Каляри с 3:0 на "Сан Паоло" в мач от 7-ия кръг на Серия "А". По този начин неаполитанците записаха седма поредна победа през този сезон и останаха на върха в калчото с пълен актив от 21 точки.

Така Наполи подобри собствения си рекорд, който бе поставен миналата седмица, когато записа шест победи в първите шест кръга. Великият тим на "небесносините”, воден от Диего Марадона, се бе спрял на пет победи в първите пет кръга, но този състав на Наполи няма спирка.

Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба, като този отбор подобри рекорда по отбелязани голове в първите седем кръга, който бе от далечната 1957 година, когато тимът отбелязва 24 попадения.

Лидерът в Серия "А" има вече 25 отбелязани гола, като записа общо 12-и пореден успех в италианския шампионат, а в 11-и пореден двубой в калчото вкарва най-малко три попадения. Клубът записа и собствен рекорд от 19 поредни срещи без поражение в елита на Италия - 17 победи и две равенства.

Над 40 000 тифози на тима стана свидетели на поредното шоу с марка Наполи, което стартира още в четвъртата минута. Тогава капитанът Марек Хамшик откри головата си сметка през този сезон, след като досега не се бе разписвал в първите 10 официални мача за сезона. Той се възползва от отлично подаване на Дрис Мертенс. Попадението бе под номер 114 за словака, който е само на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за Наполи и е голмайстор номер едно в историята на клуба.

Дрис Мертенс удвои от дузпа в 39-ата минута, след като бе фаулиран в наказателното поле. Голът бе седми за белгиеца през този сезон в първенството, както и седми общо в кариерата му срещу Каляри.

Втората част започна, както и първата - с гол на Наполи. Този път централният защитник Калиду Кулибали се разписа в 47-ата минута с второто си попадение за сезона.

НАПОЛИ - КАЛЯРИ 3:0
1:0 Хамшик (4)
2:0 Мертенс (40-дузпа)
3:0 Кулибали (47)
Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)