3. Наполи размаза Лацио (ВИДЕО)

Наполи размаза Лацио (ВИДЕО)

Изгониха Сари

Наполи разгроми като домакин Лацио. Дерби на практика имаше само през първото полувреме, когато резултатът бе 1:1. През второто обаче неполитанците се развихриха и вкара 3 безответни гола за крайното 4:1. Със спечелените 3 точки, възпитаниците на Маурицио Сари отново оглавиха класирането в Серия А, на точка пред втория Ювентус.

Лацио започна мача ударно, като поведе след по-малко от 180 секунди игра. Чиро Имобиле центрира в наказателното поле, Стефан де Врай съвсем леко чукна топката и тя спря във вратата за 0:1. Минутка преди края на полувремето пък домакините изравниха. Жоржиньо изведе с великолепен пас Хосе Мария Кайехон сам срещу вратаря и за последния не бе проблем да прониже вратаря за 1:1. Минутка по-късно пък треньорът на Наполи Маурицио Сари бе отстранен от резервната скамейка за реплики към главния съдия.

В началните минути на втората част Инсиние можеше на три пъти да осъществи пълен обрат. В първия случай вратарят спаси неговия удар, във втория топката премина на сантиметри до гредата, а в третия – изстрелът му от границата на вратарското поле бе блокиран от защитник. И когато неаполитанците не успяха да вкарат, това направиха римляните – в собствената си врата. След остро центриране отдясно на Кайехон, Уолъс в опита си да изчисти, прати топката в мрежата за 2:1. Само 120 секунди по-късно, Наполи предреши крайния изход на двубоя. Марио Руй стреля от дистанция, Пьотр Жилински отклони топката и тя влетя в долния десен ъгъл за 3:1. В 73-ата минута домакините тотално сломиха съперника си. Пьотр Жилински изведе с много хитър пас Дрис Мертернс, който много фино чукна топката покрай вратаря за 4:1. До края на мача резултатът можеше и да набъбне. Вратарят на гостите и няколко неточни удара, обаче попречиха това да се случи, като така Лацио успя да се отърве от още по-голям срам.