3. Наполи подчини Сиена и се класира за финала (видео)

Наполи подчини Сиена и се класира за финала (видео)

Отборът на Наполи си осигури място на финала на турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 2:0 в мача реванш срещу Сиена от осминафиналите на надпреварата.

Първата среща, която се игра на стадион „Артемио Франки”, бе завършила с победа с 2:1 в полза на Сиена, но във втория двубой, проведен на „Сан Паоло” отборът от Неапол успя да се добере до успех с 2:0 и по този начин се класира за финалния двубой.

И двете попадения в днешния двубой паднаха през първото полувреме на мача. Домакините успяха да излязат с попадение напред в 10-ата минута, когато Вергасола отбеляза гол в собствената си врата. Точен за 2:0 малко след като изтече половин час игра от началото на срещата пък бе Единсон Кавани.

Във финалния двубой Наполи ще спори за трофея с Ювентус, който отстрани драматично Милан в другия полуфинал.

Наполи 2:0 Сиена
10’ 1:0 Вергасола (автогол)
31’ 2:0 Кавани