3. Наполи нанесе втора загуба на Рома за сезона (ВИДЕО)

Наполи нанесе втора загуба на Рома за сезона (ВИДЕО)

Тимът на Рафа Бенитес се наложи с минималното 1:0 в дербито

Наполи победи Рома в дербито от 27-ия кръг на Серия А и завърза интригата около второто място в класирането. Тимът на Рафаел Бетинес победи “римските вълци” с минималното 1:0 като домакин с гол на Хосе Кайехон едва в 81-ата минута.

Това бе второто поражение за римляните от началото на сезона. До момента отборът на Руди Гарсия е бил побеждаван само от първенеца Ювентус с 0:3. Със същия резултат Наполи отстрани Рома от турнира за Купата на Италия.

След този успех отборът от Неапол се доближи на 3 точки до римския гранд, но Рома е със мач по-малко заради отложената среща с Парма. Новините от стадион “Сан Паоло” определено са добри за Юве, който продължава да е на върха с разлика от 14 точки.

Наставникът на Рома не можеше  да разчита в този мач на Франческо Тоти и Даниеле Де Роси, както и титулярният ляв защитник Федерико Балдзарети.

Въпреки това “римските вълци”  определено може да съжаляват от загубата на точки, тъй като бяха малко по-активният отбор. Гостите действаха по-концентрирано и намираха лесно пролуки в защитата на Наполи. На няколко пъти Жервиньо се озова на много изгодни позиции, но ги пропиля с лека ръка. В 38-ата минута отправи силен и техничен удар към Рейна, но стражът следеше и успя да избие. Малко след това отново бившият вратар на Ливърпул трябваше да показва класата си след много опасен изстрел на Басщош.

Победата за Наполи падна съвсем в края на срещата, когато в 81-ата минута Кайехон засече с глава центриране на Фаузи Гулам и разстреля Морган Де Санктис.