3. Наполи бетонира 3-то място след успех над Интер

Наполи бетонира 3-то място след успех над Интер

"Небесно-сините" се наложиха с 4:2 във вълнуващ сблъсък

Отборът на Наполи се върна на победния път в първенството, след като тази вечер победи с 4:2 Интер във вълнуващ мач. Срещата се игра на стадион "Сан Паоло" и бе от програмата на 16-ия кръг на италианската Серия "А".

Това бе първа загуба от 8 мача за "нерадзурите" в калчото. Те завършиха и двубоя с човек по-малко, след като в 71-ата минута Рики Алварес получи втори жълт картон.

Домакините поведоха още в 9-та минута, когато Игуаин получи в наказателното поле на гостите и с левия крак преодоля Ханданович за 1:0.

След гола "нерадзурите" опитаха да отговорят, но в 25-ата минута бяха на косъм да инкасират ново попадение, след като изстрел на Инсине срещна дясната греда на Интер.

Така дойде 35-ата минута, когато гостите съумяха да изравнят чрез Камбиасо, който получи добра асистенция от Алварес.

Само 4 минути след това обаче "небесно-сините" си върнаха аванса. Тогава Дземайли намери Мертенс на границата на наказателното поле, а той с десния крак не остави шансове на Ханданович за 2:1.

120 секунди по-късно самият Дземайли завърши успешно бърза контраатака на своя тим, покачвайки на 3:1.

В самия край на полувремето обаче, в добавеното време, Нагатомо намали на 2:3 с удар отблизо.

През втората част "нерадзурите" стартираха по-настървено, но пропуски на Гуарин, Паласио и Камбиасо ги лишиха от равенството.

Стигна се и до 81-ата минута, когато Хосе Кайехон сложи точка на спора, след като засече отблизо пдоаване на Инсине за крайното 4:2.

В добавеното време на мача разгромът за гостите можеше да стане пълен, но Горан Пандев изтърва дузпа.

След победата Наполи се бетонира на 3-о място и вече има актив от 35 точки, на 2 зад 2-ия Рома и на 5 пред 4-ия Фиорентина. Интер е 5-и с 28 точки.